ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Зустрічаємо літо в оновлених поло, а воду наливаємо в нові фляги

Прочитаєте за: 4 хв. 31 Травня 2021, 15:43

Одразу кількома новинками речового майна харківські тиловики порадують армійців військових частин ЗС України, яких вони забезпечують усім необхідним у сімох областях.

– Усі тилові структури оборонного відомства постійно працюють над вдосконаленням одягу, взуття й спорядження наших воїнів, – розповідає начальник Об’єднаного центру забезпечення оперативного Командування «Схід» полковник Павло Дячук. – Причому ми дослухаємося до всіх слушних зауважень військовиків щодо речового майна і через старших начальників переадресовуємо їх підприємствам-виробникам. Навіть до типу матеріалу, з якого зроблена річ, ставимося досить прискіпливо і постійно його вдосконалюємо. Бо від таких дрібниць залежить загальний успіх на полі бою.

Сучасні фляги й зручне спорядження

Так, до армійських колективів надійдуть чотири нових зразки, а саме: кобура пістолетна накладна, сумка-підсумок типу «К», гідросистема для питної води з чохлом та фляга індивідуальна польова типу «А» (пластикова).

За словами начальника речового складу Центру підполковника Богдана Чупилка, перші великі партії цього майна вони вже направили із Харкова до речових сховищ частин. Особливий інтерес у військах викликала гідросистема для питної води.

– Вона дуже компактна, а за допомогою зручного чохла її можна носити на спині й втамувати спрагу лежачи десь у засідці. Розрахована аж на 3 літри. Подібні ємкості є в багатьох арміях країн-членів НАТО, а відтепер і в нас. Насамперед ми направили ці гідросистеми десантникам, розвідникам та спецпризначенцям, які виконують бойові завдання на Сході України, – пояснив підполковник Богдан Чупилко.

Українські кулеметники оцінять сумку-підсумок типу «К» (кулеметна). Адже її спеціально розроблено для боєприпасів. Раніше коробки із патронами військові носили в руках. Тепер же можна носити на поясі чи за спиною. У результаті, руки будуть вільними

Тим часом до інших військових частин стали надходити нові фляги. На відміну від старих алюмінієвих, ці зроблені з харчового пластику – об’ємом один літр. Та головне, що вони дуже легкі й прозорі. Останнє дозволяє швидко розпізнавати якість рідини та чистоту внутрішніх стінок ємкості.

– Гадаю, українські кулеметники оцінять і сумку-підсумок типу «К» (кулеметна). Адже її спеціально розроблено для боєприпасів. Раніше коробки із патронами військові носили в руках. Тепер же можна носити на поясі чи за спиною. В результаті, руки будуть вільними, – розповів начальник речового складу.

Кобура нового зразку

Ті, хто уважно стежить за публікаціями АрміяInform, зможуть сказати, що про кобуру нового зразку вже ми писали, і що армійці стали отримувати її з 2020-го. Проте це не зовсім так…

За словами Командування Об’єднаного центру забезпечення, на прохання армійських замовників підприємство-виробник у 2021-му змінив тип тканини з поліуретану на гнучкіший полеамід. Також несуттєвих, але таки змін зазнала форма кобури, замінено текстильні застібки-«липучки» на міцніші. Змінилась й кольорова гама.

У чому новизна футболок типу поло зразка 2021-го

Щодо служби армійців у літню пору року, то харківські тиловики, як кажуть, швидкими темпами забезпечують військові колективи оновленими сорочками із короткими рукавами типу поло.

Сорочка із короткими рукавами типу поло

– Новизна літніх футболок зразку 2021-го полягає в тому, що в матеріалах для них, знову ж на прохання військових, додано дещо більше синтетичних матеріалів. Зроблено це спеціально, щоб елемент форми якомога менше втрачав колір на сонці й після численного прання. Також на обох рукавах за допомогою «липучки» розміщено державні прапорці встановленого для одностроїв розмірів із красивим яскравим відблиском. У результаті, вона стала презентабельнішою, – уточнив підполковник Богдан Чупилко.

Щодо численних запитань від армійців про анонсовані ще на початку цього року легші літні черевики з високими берцями, то в Харкові саме чекають на їх прибуття.

– Не все залежить тільки від нашого Центру та тилових структур оборонного відомства в цілому. Проте, як можемо, прискорюємо цей процес і чекаємо на перші партії нового взуття. Після прибуття цих берців негайно направимо їх спочатку до району проведення операції Об’єднаних сил, а потім – до інших армійських колективів. За умови нормальної роботи цивільних підприємств це займе кілька місяців, – підсумував полковник Павло Дячук.

37
2

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook