У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…
В обстановці реального радіаційного зараження місцевості у місті Прип’ять відбувся начальний збір воїнів підрозділів хімічного, біологічного, радіологічного та ядерного захисту Сил спеціальних операцій ЗС України.
Про це повідомляє пресслужба ССО ЗС України.
Сценарій практичного заняття відповідав цілком реальним ситуаціям і загрозам. За легендою навчань, у місті відбулися бойові дії між армійськими підрозділами і незаконними збройними формуваннями. Противник, аби посіяти паніку серед цивільного населення, застосував так звану «брудну» бомбу − вибуховий пристрій, споряджений радіаційними елементами. Відтак завдання з радіаційної розвідки доручили виконувати зведеній групі CBRN Defense ССО України.
Прибувши до заздалегідь визначеного кварталу, військові насамперед замаскували техніку, підготували обладнання і засоби захисту, а у квартирі прип’ятської багатоповерхівки розгорнули штаб.
На першому етапі відпрацювали радіаційну розвідку у визначених квадратах. Екіпажі на авто вимірювали фон уздовж доріг на певних маршрутах у незнайомій місцевості. За допомогою карти зафіксували фонові значення на вказаних на ній точках і доповіли штабу. Далі відпрацювали мікрорайони міста пішими групами, здійснивши радіаційний контроль навколишніх будівель.
Водночас із цим завданням перед воїнами ССО стояло ще одне − виявити та ідентифікувати підпільну лабораторію з виготовлення саморобної зброї масового ураження. За легендою тренування, діям фахівців ХБРЯ–захисту передувала робота бойових груп. Вони вибили з квадрату умовних терористів і під час розвідки виявили підпільну лабораторію. Після на місце викликали «хіміків» (неформальна назва бійців підрозділів CBRN defense). Саме ці спеціалісти здійснили ідентифікацію підпільної лабораторії.
Далі був «семплінг» − збір доказів підготовки теракту, що є досить новим поняттям для українських Збройних Сил. Фахівці відібрали проби речовин зі знайдених у лабораторії ємностей. Усі процедури мають чітко визначену послідовність, і кожен рух спеціалістів прописаний у настановах НАТО.
Серед задач, які відпрацювали воїни ССО, було і проведення хімічної розвідки. Під час кожної вправи бійці звітували до штабу про хід та виконання завдання. Усі доповіді робили за загальною процедурою, передбаченою силами Північноатлантичного Альянсу.
Аби навчальний матеріал учасники опрацювали й засвоїли якнайкраще, у проведенні занять взяли участь і справжні науковці.
Водночас заняттям у Прип’яті передувало кілька попередніх навчальних фаз − години, проведені на теоретичних заняттях та у відпрацюванні задач на навчальних локаціях. Подібні заняття для військовослужбовців − це надзвичайно важливо. Адже на часі в українських підрозділів − процедури оцінювання НАТО, за результатами яких у Силах реагування Альянсу (NRF) може побільшати воїнів українських ССО.
Спроможності українських бойових підрозділів експерти НАТО оцінюють вкупі: високий клас виконання завдань мають показати і бойові групи операторів-розвідників й інші підрозділи, зокрема, і служби ХБРЯ-захисту. На заняттях у Прип’яті побратимам допомагали воїни, які у складі своєї частини вже перебувають на бойовому чергуванні в Силах реагування НАТО (NRF).
У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.
Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.
Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.
Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.
В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.
Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.
Водій категорій B, C, військовослужбовець у Стрий
від 20500 до 50500 грн
Стрий
Військова частина А2847
Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Житомир та Область/Без досвіду
від 20100 до 120000 грн
Житомир, Житомирська область
Офіцер, начальник служби, військовослужбовець
від 20000 до 120000 грн
Харків
229 окремий батальйон 127 ОБр Сил ТрО
Перекладач-інспектор прикордонної служби
від 21000 до 24000 грн
Вся Україна
Мукачівський прикордонний загін
У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…