ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ДП «Антонов» — 75 років: політ триває…

Прочитаєте за: 2 хв. 31 Травня 2021, 19:14 1

«20 травня 2021 року колектив нашого підприємства завершив стапельне складання фюзеляжу першого з літаків Ан-178, які будують за державним замовленням. Нині ви можете бачити, що до нього вже пристиковані крила — надійно, як і все, що виготовлено під всесвітньо відомим брендом «Антонов». Нині в агрегатних цехах заводу триває виготовлення хвостового оперення, елементів систем і деталей, які згодом знадобляться для кінцевого складання планера першого Ан-178. Цей етап планується завершити до кінця поточного року. Водночас ми розпочали виробництво деталей і агрегатів для другого та третього літаків. Укладаємо договори на постачання матеріалів і комплектувальних виробів з українськими та іноземними партнерами». Про це сьогодні, 31 травня, розповів гендиректор ДП «Антонов» Сергій Бичков на урочистостях, присвячених 75-річчю з дня заснування підприємства.

Колектив славетного підприємства привітав із цією датою і гендиректор ДК «Укроборонпром» Юрій Гусєв, зачитавши звернення Президента України Володимира Зеленського до антонівців.

«Працювати разом з вами — велика честь, оскільки «Антонов» — гордість України і надія на справжній ренесанс серійного транспортного авіабудування для потреб нашої держави. Перший крок до цього зроблено в торік у грудні, коли за сприяння Президента України укладено контракт на будівництво партії літаків Ан-178 для Міноборони України», — зокрема, зазначив він.

Зі свого боку т.в.о. директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони України полковник Владислав Шостак додав, що у ЗСУ експлуатується чимало зразків авіатехніки, виготовлених ДП «Антонов», яка забезпечує виконання поставлених завдань. Міноборони й надалі потребує як транспортних, так і спеціальних літаків. Уже цього року заплановано розпочати реалізацію нових проєктів.

Довідково.

31 травня 1946 року засновано Дослідне конструкторське бюро (ДКБ-153), головним конструктором якого призначено Олега Антонова. Згодом воно трансформувалося у флагман авіаційної галузі України — ДП «Антонов». За роки існування підприємства його фахівці створили понад 100 типів і модифікацій літаків різного призначення. Світове визнання «Антонов» отримав як розробник транспортних повітряних суден, а також регіональних пасажирських лайнерів і літаків спеціального призначення. Серед них — біплани Ан-2, пасажирські Ан-24, транспортні Ан-12, Ан-26, Ан-32, аерофотознімальні Ан-30, багатоцільові Ан-72, Ан-74, всесвітньо відомі велетні Ан-22 «Антей», Ан-124 «Руслан», Ан-225 «Мрія», новітні реактивні літаки сімейства Ан-148, Ан-158, Ан-178.

Це ключове підприємство українського авіабудування, на якому нині працюють близько 9500 фахівців різних спеціальностей. Його діяльність сприяє утворенню десятків тисяч робочих місць у вітчизняних компаніях-партнерах, науково-дослідних інститутах.

Нині ДП «Антонов» — одна з небагатьох компаній світу, що реалізує повний цикл створення сучасного літального апарату — від розробки, серійного виробництва до забезпечення комплексної постпродажної підтримки. 

8
2

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини, Озброєння та техніка, Події