Суд Києва визнав винним блогера, який брав участь у створенні відео із закликами до силового спротиву військовим ТЦК, поліції та СБУ. За рішенням суду, чоловіку…
28 травня 2021 року відбулось засідання Комітету з партнерств та колективної безпеки НАТО у форматі Процесу планування та оцінки сил з Україною. Засідання проводилось у комбінованому форматі – в залі для засідань штаб-квартири НАТО та онлайн. У заході взяли участь делегації України та Альянсу. Про це повідомляє Міністерство оборони України.
Делегація України, яку очолював заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко, складалась із представників Міністерства оборони України та Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства у справах ветеранів України, Служби безпеки України, а також Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції.
Делегацію НАТО, до якої увійшли представники держав-членів Альянсу, Департаменту операцій Міжнародного секретаріату НАТО, а також Міжнародного військового штабу НАТО, очолював Джон Манза, помічник Генерального секретаря НАТО з питань операцій.
Джон Манза відкрив захід вітальним словом, в якому відзначив прогрес України у реформуванні сектору безпеки і оборони, та виконанні Цілей партнерства попереднього періоду. «Україна є та залишається найбільш важливим партнером Альянсу. НАТО підтримує незалежність та територіальну цілісність України. Ми продовжимо надавати допомогу Україні у здійсненні необхідних реформ та розвитку спроможностей сил безпеки і оборони» – зазначив помічник Генерального секретаря НАТО з питань операцій.
Голова делегації України Анатолій Петренко підкреслив, що участь України в Процесі планування та оцінки сил разом із статусом Партнера з розширеними можливостями, збільшують нашу здатність продовжувати вкрай необхідні перетворення, що дозволяє краще захищати суверенітет та відновити територіальну цілісність країни.
«Процес планування та оцінки сил є одним із найбільш дієвих інструментів наближення України до стандартів НАТО, посилення інституційних спроможностей оборонного відомства, розвитку спроможностей Збройних Сил України та набуття взаємосумісності» – наголосив Анатолій Петренко.
Оновлений пакет Цілей партнерства для України містить завдання і заходи на період до 2025 року. У ньому також наведено сили і засоби, які Україна готує для участі у програмі «Партнерство заради миру», операціях та місіях Альянсу. Цілі партнерства підтримують інші завдання з реформування сектору оборони й безпеки, насамперед – проєкти і заходи оборонної реформи.
Під час обговорення, в своїх коментарях, представники Болгарії, Великої Британії, Данії, Канади, Латвії, Литви, Польщі, Сполучених Штатів Америки та Франції одноголосно відмітили прогрес оборонної реформи в Україні, а також зусилля, які докладає військово-політичне керівництва держави для наближення до стандартів і принципів НАТО. Всі виступаючі висловили незаперечну підтримку суверенітету і територіальній цілісності України, та євроатлантичним прагненням нашої Держави.
Учасники засідання обговорили проєкт Цілей партнерства та окремо наголосили на важливості побудови системи дієвого демократичного цивільного контролю, необхідності підпорядкування військових складових сектору оборони цивільному міністерству, подальшої трансформації системи управління Збройних Сил України, досягнення взаємосумісності з НАТО на стратегічному та оперативному рівнях, що є ключовими умовами вступу України до Альянсу.
Делегації України та Альянсу підтримали запропонований документ та домовились перейти до наступного етапу його узгодження – направлення на розгляд Північноатлантичної Ради.
Чоловік та жінка з Вінниччини брали усього по 10 тисяч гривень з громадян призовного віку, які бажали незаконно переправитися до Євросоюзу.
Служба безпеки України та Національна поліція викрили колаборанта, який під час окупації Харківщини працював на російську адміністрацію у Дворічній.
Завершене досудове розслідування щодо двох цивільних мешканців Кременчука, які допомагали дезертиру.
На Тернопільщині посадовця Монастириської міської ради викрили у незаконній передачі земель оборонного підприємства.
Оператори 414-ї бригади безпілотних систем «Птахи Мадяра» за перші два тижні травня уразили понад 1200 окупантів, половину з яких було ліквідовано.
Затримано підозрюваного у коригуванні однієї із наймасштабніших повітряних атак росіян по Києву в ніч на 24 травня.
Моторист, військовослужбовець (ВМС, А2951)
від 22000 до 53000 грн
Одеса
Третій відділ Первомайського РТЦК та СП
Суд Києва визнав винним блогера, який брав участь у створенні відео із закликами до силового спротиву військовим ТЦК, поліції та СБУ. За рішенням суду, чоловіку…