ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Превентивна дипломатія та посередництво блакитних шоломів

Прочитаєте за: 2 хв. 29 Травня 2021, 9:19 12

Понад 60 років тому Організація Обєднаних Націй створила унікальну в своєму роді структуру – миротворчі сили ООН. Нестабільна ситуація на той час у різних куточках планети змусила світову спільноту вирішувати військові конфлікти миротворчими військами, адже безпека людей завжди була на першому місці. Відтоді й нині до складу миротворчих сил постійно залучають військових та поліцейських тих країн, котрі можуть виконувати специфічні завдання в найгарячіших точках планети. Україна − не виняток, і вже у 1992 році, практично через рік після проголошення Незалежності, Організація Обєднаних Націй надіслала нашій державі Лист про допомогу з проханням залучити наших військових у миротворчій операції з охорони в Югославії (UNPROFOR). А вже згодом була Грузія, Боснія і Герцеговина, Ангола, Ліван та інші конфліктні регіони.

Нині наша держава продовжує активну миротворчу діяльність і починаючи з 1992 року Україна взяла участь у подібних місіях майже в 20 країнах світу, залучивши близько 50 000 наших військовослужбовців. Звичайно, що будь-яке силове втручання не обходиться без втрат, тому і Україна має майже 60 українських військових, котрі віддали свої життя за мир та спокій на планеті. Станом на сьогодні в миротворчих операціях під егідою ООН бере участь 333 українських військовослужбовці. 290 з них – це особовий склад безпосередьо національних миротворчих контингентів у Демократичній Республіці Конго та Республіці Косово. Решта військових виконують миротворчі завдання як військові спостерігачі та у складі багатонаціональних штабів у ДР Конго, Косові, Республіці Аб’єй, Південному Судані, Малі, Кіпрі та Придністровському регіоні Республіки Молдова. І, навіть попри бойові дії на Сході нашої держави, Україна продовжує виконувати свої миротворчі зобов’язання перед Організацією Об’єднаних Націй з підтримки миру та стабіліазції ситуації у неспокійних країнах. За попередньою інформацією, вже невдовзі Україна готується направити своїх вузькопрофільних армійців до ще однієї країни, де нині неспокійно і точиться війна, а ні в чому не винні люди потребують допомоги світової спільноти.

На жаль, є й серед країн-членів ООН й такі, котрі одними з перших виступали гарантами миру та безпеки у всьому світі, а вже сьогодні вони є лідерами абсолютно протилежних переконань та гібридними методами втручаються в соціально-політичну ситуацію інших держав. Мабуть, уже дуже скоро основоположникам миротворчої діляності Організації Об’єднаних Націй доведеться переглянути статус рівноправ’я деяких  учасників та дотримання ними правил підтримки міжнародного миру та безпеки у світі. Варто пам’ятати, що ООН усі конфлікти спершу намагається вирішити за допомогою превентивної дипломатії та посередництва, а вже потім – задіюють блакитні шоломи.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини, Свята та річниці