ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Герой України Роман Іваничук за майже пів століття творчої діяльності написав близько 60 книг

Історія
Прочитаєте за: 3 хв. 27 Травня 2021, 10:34
Герой України Роман Іваничук

Народився український письменник 27 травня 1929 у селі Трач (тепер Косівського району Івано-Франківської області (тоді ‒ територія Польщі) у родині вчителя. У 1948-му вступив до Львівського університету на українську філологію, де на нього дуже швидко написали донос через те, що відмовився вступати до комсомолу і на свята ходив у вишиванці. 1949-го Іваничука виключили з університету за «антирадянську діяльність».

 Романа Іваничука виключили з університету за «антирадянську діяльність».

На той час це вже було щастям, що тим репресії і обмежились. Після трирічної служби в армії, у 1953-му, Роман поновився в університеті, а після закінчення – поїхав, як більшість філологів, працювати учителем української мови і літератури в село. Згодом у редакції журналу «Жовтень» він завідував відділом прози.

Якщо об’єднати усі романи Романа Іваничука в один цикл, то вийде один великий роман про історію України.

Роман Іваничук за своє життя написав багато новел і повістей. Серед них – «Місто», «Сьоме небо», «На перевалі», «Зупинись, подорожній!»… Але найбільшу популярність Роман Іваничук здобув як історичний романіст. Його романи «Мальви», «Черлене вино», «Манускрипт з вулиці Руської», «Вода з каменю», «Четвертий вимір», «Шрами на скалі», «Журавлиний крик», «Бо війна війною», «Орда». Це різні часи, різні географічні терени, різні жанрові підвиди історичного роману, але найголовніше, що там ‒ це любов до рідної землі й народу як смислу існування людини. Відтак, якщо об’єднати усі романи Романа Іваничука в один цикл, то вийде один великий роман про історію України.

Особливу увагу й зацікавлення читачів мав історичний роман про Визвольну війну під проводом Богдана Хмельницького «Мальви» (1968 року), де автор розкрив тему яничарства, зради й вірності, патріотизму та відступництва. Цей твір викликав категоричне неприйняття. Тому Іваничук тривалий час був позбавлений можливості публікувати свої твори.

Історичний роман про Визвольну війну під проводом Богдана Хмельницького «Мальви» (1968 р.) викликав категоричне неприйняття

У червні 1988 року Роман Іваничук очолив львівську філію Товариства рідної мови. Навесні 1990-го його обрали народним депутатом УРСР, він брав участь у підготовці й проголошенні Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року і Акту про незалежність України 24 серпня 1991 року.

 Автор брав участь у підготовці й проголошенні Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року і Акту про незалежність України 24 серпня 1991 року

Тут – нічого не скажеш – крім того, що це, мабуть, особливий подарунок долі для письменника, автора історичних романів. Роман Іваничук був одним із організаторів Товариства української мови імені Т. Шевченка, Народного Руху України, мав звання заслуженого працівника культури України. Лауреат Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка, літературної премії імені А. Головка, премії імені І. Мазепи. У 2009 році йому присвоєно звання Героя України.

У 2009 році Роману Іваничуку присвоєно звання Героя України.

Помер письменник 17 вересня 2016 року і похований у Львові на Личаківському кладовищі.

Підготував Сергій Зятьєв

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Бачив Торецьк квітучим, тепер захищає руїни: «Отче» про 10 років війни та «гангрену землі»

Бачив Торецьк квітучим, тепер захищає руїни: «Отче» про 10 років війни та «гангрену землі»

Його позивний «Отче» народився випадково — через басистий голос та бороду, коли більш бажані «Вікінг» та «Ірландець» виявилися зайнятими. Але для Дмитра, головного сержанта взводу безпілотних авіаційних комплексів, цей позивний став частиною довгого шляху захисту України, шляху, що нерозривно пов’язав його, волинянина, з Донеччиною.

Київська бригада «вимкнула» ворогу «картинку» і «звук»: знищено камери, радар, зв’язок і ПТРК

Київська бригада «вимкнула» ворогу «картинку» і «звук»: знищено камери, радар, зв’язок і ПТРК

Масштабну та результативну операцію з «осліплення» та «оглушення» противника провели воїни 5 окремої штурмової Київської бригади на Краматорському напрямку. Захисникам вдалося одним махом знищити цілу низку ворожих засобів спостереження, зв’язку, протитанкової оборони та укриття з особовим складом.

Уразили сотню окупантів — наші бійці порахували, скільки коштує знищення одного військового рф

Уразили сотню окупантів — наші бійці порахували, скільки коштує знищення одного військового рф

Група «Гострі картузи» 2 окремого загону ЦСП «Омега» всього за 5 днів роботи на Донбасі, без врахування Великодня, знищила 106 ворожих цілей.

Шлях за кордон вартістю $50 тисяч: у Києві затримали чоловіка, який робив фейкові документи для ухилянтів

Шлях за кордон вартістю $50 тисяч: у Києві затримали чоловіка, який робив фейкові документи для ухилянтів

У Києві поліцейські затримали 34-річного жителя столиці, який через знайомих підшукував осіб, охочих ухилитися від служби, та за гроші пропонував їм виготовити підроблені військово-облікові документи з позначкою про зняття з обліку або «липову» медичну документацію.

«Генерал Черешня» — Міноборони кодифікувало новий FPV-безпілотник

«Генерал Черешня» — Міноборони кодифікувало новий FPV-безпілотник

Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання безпілотний FPV-авіакомплекс «Генерал Черешня».

FPV-полювання на «маршрутку» окупантів: Єгері Довбуша наздогнали і підбили багі, набите десантом

FPV-полювання на «маршрутку» окупантів: Єгері Довбуша наздогнали і підбили багі, набите десантом

Видовищну та філігранно виконану двоетапну операцію зі знищення ворожої техніки продемонстрували бійці української єгерської бригади імені Олекси Довбуша. Спочатку FPV-дрон майстерно «дістав» швидкісне багі з окупантами, а потім артилерія поставила вибухову крапку, перетворивши покинуту машину на вогняний шар.

ВАКАНСІЇ

Редактор Telegram-каналу

від 20000 до 30000 грн

Київ

Стугна, Підрозділ спеціального призначення

Водій-радіотелефоніст

від 20000 до 120000 грн

Київ

Військова частина А7039

Стрілець

від 21000 до 50000 грн

Калинівка (Вінницька обл.)

Військова частина А1119

Електрик-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків

Косівський РТЦК та СП

Офіцер штабу (РЕБ)

Київ

Річкова флотилія ВМС ЗСУ

Стрілець, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

--- ---