ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Командуванні Сухопутних військ озвучили кількість юнаків, уже призваних на строкову службу цієї весни

Прочитаєте за: 2 хв. 25 Травня 2021, 18:41

Про кількість призовників кореспондентові АрміяInform розповів начальник відділу комплектування рядовим, сержантським складом та призову управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Микола Качаненко.

Найбільший відсоток призваних — на Кіровоградщині

— Станом на 21 травня цього року ми вже вийшли на 54 відсотки від запланованої кількості призовників. Тобто вже призвано 7 697 чоловіків. У нас від початку призову відпрацьовується план, згідно з яким триває призовна кампанія. На цей момент найбільший відсоток призваних у Кіровоградській області — вони вже вийшли на 76 %. Але всі області зрештою вийдуть на 100 %, — заявив офіцер.

За його словами, ця призовна кампанія відрізняється від попередніх тим, що нині юнаків відправляють спочатку до частин, а звідти вже — до навчальних центрів. Раніше було навпаки.

— Якщо брати минулий рік, то у 2020-му проблема була в тім, що призов подовжили до липня. Людей, які випускалися у червні з навчальних закладів, могли призвати в липні, бо вони втрачали право на відстрочку. У цьому ж році у нас терміни призову звичні — квітень-червень. Тому проблем не очікуємо. А на осінній призов уже всі, хто зміг вступити до вишів, матиме відстрочку, — зауважив Микола Качаненко.

Він додав, що на початок призову у квітні ще багато областей перебували в «червоній» зоні епіднебезпеки.

— Нині у нас тільки одна Донецька область у «помаранчевій» зоні, інші — у «жовтій». Ми вже третій призов проводимо під час карантину, тому маємо певний досвід. І наразі проблемних питань у нас немає, — зазначив представник Командування Сухопутних військ.

Фінансування медкомісій на призовних дільницях — клопіт місцевих бюджетів

Офіцер підкреслив, що цього року фінансування медичних комісій на призовних дільницях так само лежить на плечах місцевих бюджетів.

— Щодо порядку проходження медичних комісій юнаками, то тут теж без змін. Призовник отримує повістку, прибуває до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для проходження медкомісії. За її результатами й після звірки облікових даних призовна комісія ухвалює рішення щодо призову юнака, надання відстрочки чи звільнення від призову, якщо особа на це має право. Якщо є рішення про призов, юнак отримує другу повістку для прибуття на призовну дільницю для відправлення у війська, — підбив підсумок начальник відділу комплектування рядовим, сержантським складом та призову управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Микола Качаненко.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram