ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

25 травня – Міжнародний день зниклих безвісти дітей

Прочитаєте за: 2 хв. 25 Травня 2021, 11:58

Його головна ідея – привернути увагу світової громадськості до пошуку дітей, які зникли безвісти, а також висвітлення проблематики насилля над дітьми. Символом цього дня є маленька квіточка – синя незабудка. Назва рослини говорить за себе: не забувай, памʼятай мене!

Ініціатива проведення цього Дня виникла спочатку у США, а потім з 2002 року підтримана Європейським центром зниклих і таких, що зазнали сексуального насильства, дітей. Уперше в Україні Міжнародний день зниклих дітей відзначається з 2019 року з ініціативи всеукраїнської громадської організації «Магнолія».

Зазвичай однією з найпоширеніших причин зникнення є складні стосунки з батьками через те, що діти намагаються довести незалежність та самостійність. Як правило, це діти підліткового віку, вони покидають рідну домівку, не ставлячи до відома рідних про свої наміри.

Проте, не слід виключати випадки, коли зникнення дитини відбувається проти її волі, шляхом насильницьких дій. Подекуди це призводить до вбивства дитини, потрапляння у ситуації, пов’язані з незаконною торгівлею людьми, сексуальною експлуатацією.

Звісно, зникнення дитини є надзвичайним потрясінням для батьків та рідних і становить небезпеку безпосередньо для неї самої. Ця проблема актуальна нині й торкається кожної держави, особливо тих країн, де йде війна, зокрема й України. Під час війни на Сході нашої держави порушується основоположне право дітей – право на життя.

Відповідно до даних Міжнародного комітету Червоного Хреста, за роки війни на Сході України зниклими безвісти вважають майже 750 осіб. Когось знайшли живим, когось, на жаль – мертвим. Загалом від обстрілів, підривів вибухівки, необережного поводження з вибухонебезпечними пристроями або предметами (зброєю) загинуло – 42 дитини та 144 зазнали поранень.

Для розшуку безвісти зниклих дітей ще у 2016 році за ініціативи всеукраїнської громадської організації «Магнолія» та відповідно до Директиви 2009/135/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС впроваджена Гаряча лінія за номером 116 000. Гаряча лінія працює на всій території України та за кордоном для абонентів усіх мобільних операторів. Дзвінки – безоплатні.

У разі зникнення дитини слід також негайно звертатися до правоохоронних органів за номером «102».

10

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram