ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як британські інструктори вчили рятувальників Повітряних Сил виживати в лісі

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Травня 2021, 16:04

На Вінниччині завершився двотижневий курс із виживання для фахівців Центру управління пошуково-рятувальним забезпеченням польотів авіації Збройних Сил України та Харківського національного університету ПС. Навчання проводили британські інструктори в межах спеціальної місії військового вишколу ORBITAL.

Курс виживання на місцевості тривав відповідно до програми й процедур, які застосовуються в НАТО, до нього входили базова та інструкторська частини. Британці навчали українських фахівців-рятувальників навичок виживання у лісовій місцевості. Зокрема, українці вчилися будувати та обладнувати укриття, шукати їжу та водний ресурс.

– Виконуючи практичне завдання, рятувальники впродовж доби побудували індивідуальні тимчасові сховища, придатні для захисту від холоду та опадів, – прокоментував кореспондентам АрміяInform підполковник Юрій Сметана, начальник відділу контролю підготовки пошуково-рятувальних сил і засобів Центру. – Харчувалися знайденими на місцевості дичиною, равликами та їстівними хробаками й виловленою рибою. Зі спорядження мали лише ніж, невелику пилку та мотузку.

Окрім того, під час курсу вивчали основні пріоритети виживання, орієнтування на місцевості, методи розведення багать, правила маскування та основи слідової роботи, способи візуальної сигналізації та наведення пошуково-рятувальних сил і засобів до умовного місця евакуації ізольованого особового складу.

Як акцентував підполковник Юрій Сметана, інструкторський курс, який провели британці, дасть можливість представникам Центру надалі навчати льотний склад ЗСУ основних базових навичок з виживання на місцевості. Також він зазначив, що британські колеги не лише навчали, а й навчилися корисного від українців. Це підтвердив і британський інструктор сержант Пол Вайт.

– Я приємно здивований тим, що українські військовослужбовці гарно підготовлені, – розповів сержант Королівських Збройних сил сержант Вайт. – Вони мають велику базу знань і навичок, а також свій особливий стиль    виживання у дикій природі, особливо в цій місцевості. Тож ми не лише навчали, а й навчалися у наших українських колег. Особисто я від них дізнався, що в цій місцевості є їстівним.

Знання, здобуті від українських колег, сержант Пол Вайт додасть у скарбничку свого багатющого досвіду. Пол – спеціальний інструктор з курсів виживання. Він навчає слухачів на різноманітних курсах у різних країнах. Зокрема, проводить курси з виживання в умовах холодної погоди, де температура сягає близько -300С (зазвичай, це в Норвегії та Канаді). Окрім того,  проводить заняття в умовах високої температури, зазвичай у пустелях, за температури +400С, а також у джунглях (Беліз, Бруней тощо).

Як прокоментував майор Марк Маєрс, представник штабу операції ORBITAL, подібні навчання проводитимуться й надалі. Проте, з огляду на високий рівень підготовки українських військовослужбовців, наступний курс буде більш поглибленим.

Після завершення навчання українці отримали сертифікати інструкторів із виживання.

15

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Вишкіл, Новини