ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих відновлює планову госпіталізацію

Прочитаєте за: 6 хв. 21 Травня 2021, 15:12 85

Минулого тижня у Львові учасників українсько-російської війни сколихнула звістка про смерть їхнього побратима через неправильний діагноз сімейного лікаря. Під час розмови телефоном лікарка запідозрила у свого пацієнта COVID-19, а помер він від захворювання серця. Втім, ця проблема має значно ширший характер. Не всі учасники бойових дій, якщо говорити про Львівську область, мають змогу безоплатно лікуватися у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону. Більшість з них проходила лікування у районних лікарнях за місцем проживання та у Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи. Але у зв’язку з гострою потребою лікування хворих на COVID-19 фактично з березня минулого року ці лікарні призупинили планову госпіталізацію пацієнтів. Тож отримати кваліфіковану допомогу, пролікуватися у стаціонарі було практично неможливо. А тим часом душевні й фізичні рани ветеранів війни лише загострювалися.

Учасники бойових дій з цією проблемою звернулися до міського голови Львова Андрія Садового. А кореспондент АрміяInform разом з радником виконкому Львівської міської ради в питаннях військово-цивільного співробітництва Тетяною Науменко, до речі, колишнім заступником командира танкового батальйону з морально-психологічного забезпечення, поїхали у місто Винники, де розташований Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи, аби дізнатися, коли він почне працювати у штатному режимі.

З березня 2020 року шпиталь пролікував понад 4000 хворих на COVID-19

Як розповіла заступник медичного директора госпіталю з реабілітації Алла Рогуля, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та інших розпоряджень з 12 березня 2020 року призупинена планова госпіталізація хворих.

— І лише з переходом регіону із «червоної» у «жовту» зону у травні 2021-го, відповідно до численних звернень ветеранів, інвалідів війни, учасників бойових дій, членів сімей загиблих ветеранів війни, репресованих, інших першочергових категорій населення, ми частково відновили роботу кількох відділень, — поділилася приємною для багатьох ветеранів звісткою Алла Володимирівна. — Тому фактично після свят приступили до надання штатної допомоги в усіх сферах нашої діяльності: хірургічної, терапевтичної, реабілітаційної та частково відновлюємо планову госпіталізацію!

До речі, за час лікування пацієнтів з COVID-19 тут проліковано понад 4000 осіб. У найкритичніший період у шпиталі одночасно проходили лікування близько 400 пацієнтів з коронавірусною інфекцією. І нині шпиталь продовжує надавати допомогу таким пацієнтам, кількість яких значно зменшилась.

Де можуть проходити реабілітацію учасники війни?

— Поки госпіталь продовжує лікувати ковідних пацієнтів, ми не можемо вийти на ті показники завантаженості, які були до пандемії. Але намагатимемося завантажити медичну установу хоча б на 50 %. Наразі вийшли на показник близько 30 %, а це 200 ліжок для пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування й реабілітації, — повідомила заступник медичного директора з реабілітації Алла Рогуля.

У структурі госпіталю є п’ять відділень, де можуть проходити реабілітацію учасники війни. Три з них — на території самого шпиталю. Це відділення відновного лікування, відділення фізичної реабілітації та фізіотерапії й нейрореабілітаційне відділення. Ще два структурні підрозділи розміщені на периферії: відділення відновного лікування у смт Дубляни Самбірського району та відділення відновного лікування у місті Трускавець.

«Чи є черга, щоб потрапити у ці відділення?» — запитав я в Алли Володимирівни.

— Якщо вести розмову про відділення у Винниках, то вони завантажені й пацієнти чекають на вільні місця. Якщо говорити про відділення у Дублянах та Трускавці, то тут з 40 ліжок завантажено близько 60 відсотків. Упевнена, це перш за все тому, що люди не володіють інформацією, що шпиталь відновив планову госпіталізацію. Адже навіть до пандемії, коли ліжко-місць було значно більше, всі вони були практично завантажені, — зауважила Алла Володимирівна. — Втім, з кожним днем пацієнтів прибуває!

Курс лікування становить від 14 до 21 днів, а в окремих випадках може бути і 24 дні

В усіх відділеннях надають високоспеціалізовану медичну допомогу з реабілітації, наголошує лікар.

Алла Рогуля

— Ми надаємо допомогу пацієнтам із захворюванням нервової системи, зокрема з наслідками гострих порушень мозкового кровообігу, черепно-мозкової травми, травм хребта з ураженням спинного мозку тощо. Пацієнтам із захворюванням опорно-рухового апарату та сполучної тканини: запальні поліартропатії, артрози, ураження суглобів, дорсопатії, спондилопатії, остеохондроз хребта, спондильоз, спондилоартроз, порушення цілісності кістки, хондропатії та інших захворювань, — зауважила Алла Рогуля. — У нас дуже великий спектр послуг з медичної реабілітації, а саме: апаратна фізіотерапія, кінезо- та механотерапія, ерготерапія, озокеритотерапія, водолікування та інше.

Разом із широким спектром послуг тут комфортні умови перебування. У відділеннях у Дублянах і Трускавці були зроблені якісні ремонти, встановлено сучасне медичне обладнання. До речі, тривалість реабілітаційного лікування у реабілітаційних відділеннях шпиталю становить від 14 до 21 днів, а в окремих випадках і до 24 днів. І поряд з пріоритетними категоріями тут лікують і цивільне населення.

Обов’язковими умовами для госпіталізації є скерування від сімейного лікаря та негативний тест на COVID-19

Як зазначила заступник медичного директора з реабілітації, установа законтрактована з Національною службою здоров’я України. Тому обов’язковими умовами для госпіталізації чи реабілітації пацієнтів є електронне скерування від сімейного чи іншого лікаря та негативний тест на COVID-19.

— Сподіваємося, що пандемія буде зменшувати свої темпи. Але щось зараз прогнозувати — справа невдячна. Ми не знаємо, що буде за тиждень! Ми навчилися жити та практично йдемо нога в ногу із ситуацією, яка складається з COVID-19. Наразі шпиталь розмежований на дві зони — «зелена» та «червона», тобто за безпеку не слід хвилюватись. Адже розподіл пацієнтів іде таким чином, щоб вони не стикалися. Для того передбачені як окремі приймальні відділення, так і окремі відділення, де надається допомога виключно хворим з коронавірусною інфекцією. Однозначно за таких обставин говорити про 100 % завантаженість госпіталю неможливо. Ба більше, якщо ситуація з COVID-19 загостриться, то в будь-який момент шпиталь знову перейде на лікування тільки таких пацієнтів, — зазначає Алла Володимирівна.

Наприкінці нашого візиту до розмови приєднався і генеральний директор КНП ЛОР ЛОГВВР імені Юрія Липи Максим Прикупенко.

Генеральний директор КНП ЛОР ЛОГВВР імені Юрія Липи Максим Прикупенко

— Наразі планова госпіталізація відновлена. Поки кількість місць обмежена, але їх вистачає. Немає проблем і з надходженням пацієнтів. Ми все зробимо, аби ветерани війни й інші пацієнти змогли пролікуватися та поправити здоров’я у нашому шпиталі, — наголосив Максим Васильович.

Як повідомила радник виконавчого комітету Львівської міськради з питань військово-цивільного співробітництва Тетяна Науменко, у мерії проведено нараду за участю керівного складу медичного управління. На ньому порушено питання щодо інформування сімейних лікарів про відновлення роботи деяких лікарень і госпіталів, зокрема у Львівському госпіталі ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи, що у Винниках. Тож вони тепер мають можливість скеровувати для лікування пацієнтів — учасників АТО/ООС, яким справді необхідна медична допомога.

Зі свого боку заступник медичного директора Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи з реабілітації Алла Рогуля надала номери телефонів гарячої лінії госпіталю, де можна дізнатися потрібну інформацію.

Контактні телефони: (068) 578-07-72 та (066) 421 99 28.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Військова медицина, Публікації, Реабілітація