ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Відтепер не всіх військових звільнятимуть від сплати відсотків та штрафів за кредитами

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Травня 2021, 12:59 137

Відповідні зміни до законодавства були ухвалені наприкінці квітня і 23.04.2021 року набрали чинності.

Раніше ст. 14 п.15 Закону  України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» було передбачено, що всім військовослужбовцям та резервістам у період дії особливого періоду, який і наразі триває, штрафні санкції, пеня, а також проценти за користування кредитом не нараховувалися.

Тобто цією пільгою могли скористатися усі військовослужбовці та військовозобов’язані під час проходження військової служби.

Водночас у новій редакції Закону  України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» таке право залишили лише для військовослужбовців, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період та армійців, які проходять військову службу і є учасниками АТО/ООС. Вищезазначеною пільгою вже не можуть скористатися строковики та військові, що проходять військову службу, але не виконували завдання на Сході України.

– Тут також має місце принцип незворотності законодавства в часі, і це передбачено ст. 58 Конституції України, коли нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Тобто, на практиці, військовим, які мали пільгу щодо звільнення від сплати процентів та інших санкцій за кредитами і в подальшому її втратили, пільгове нарахування буде діяти до часу ухвалення нового законодавства, зокрема до 23.04.2021 року, а надалі вже на загальних підставах. Для решти військових все залишається, як і було. Одночасно банки можуть уже  як підтвердження витребувати довідки, які засвідчують  перебування в АТО/ООС, − розповів експерт із військового права Олександр Порва.

22
7

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram