ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Національному університеті оборони нагородили військових науковців

Прочитаєте за: 5 хв. 14 Травня 2021, 20:22 25

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбувся урочистий захід з нагоди Дня науки в Україні.

На урочистостях були присутні посадовці Міністерства оборони та Збройних Сил України, представник РНБО,  військові науковці, представники вищих навчальних закладів та науково-дослідних центрів оборонного відомства.

Важко собі уявити сучасне життя без наукових досягнень та винаходів, завдяки яким людство досягло розвитку від перших спроб вивчення світу до космічних польотів та нанотехнологій. Щоб оцінити вагомість внеску науки для суспільства, у третю суботу травня в Україні відзначають професійне свято всіх науковців.

Довідково: Свято запроваджене в Україні «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…» згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97.

— Воєнна наука також має вагомі результати наукових досліджень. За роки стримування російської збройної агресії військові науковці значно просунулися в напрацюваннях і розробках та продовжують вишукувати нові рішення, спрямовані на зміцнення обороноздатності держави. Розвиток воєнної науки був, є і буде одним із пріоритетних завдань Міністерства оборони України, — зазначив заступник Міністра оборони Олександр Миронюк.

Заступник Міністра оборони Олександр Миронюк

Директор Департаменту військової освіти і науки Володимир Мірненко зазначив, що цього року (в умовах переходу на функціонування за новими правовими нормами) наші наукові установи вперше проходять процедури акредитації освітньо-наукових програм підготовки здобувачів вищої освіти. Зокрема, ступеня доктора філософії, а також атестації на предмет впровадження наукової і науково-технічної діяльності.

Так, за підсумками атестації, найвищу кваліфікаційну та рейтингову оцінки вже отримали Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України, Центральний науково-дослідний інститут Збройних Сил України, Науково-дослідний центр ракетних військ і артилерії.

Заступник начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Радіон Тимошенко

Заступник начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Радіон Тимошенко від імені керівництва та офіцерів Збройних Сил України  подякував науковцям за роботу та допомогу у виконанні завдання з розробки  доктринальних документів за стандартами НАТО, яке поставив Президент України.

— Від імені Головнокомандувача Збройних Сил маю честь привітати науковців з Днем науки та подякувати за вашу роботу, за ті наукові здобутки, які допомагали Збройним Силам цього року. Ми надзвичайно цінуємо ваш внесок і в галузі випробувань озброєння та військової техніки. Якщо три роки тому ми говорили про створення відповідних полігонів, то торік у нас з’явилися високоточні засоби контролю, які дозволяють під час випробувань бачити все в умовах реального часу, застосовуючи сім видів контролю. Завдяки вам ми отримали можливість бути впевненими, що Збройні Сили України в подальшому отримуватимуть висококласне озброєння та військову техніку, яка постійно модернізується та випробовується завдяки вашій участі,  — зазначив Радіон Тимошенко.

Високо оцінюють наукову роботу військових науковців і в Раді національної безпеки і оборони України.

— Ваші теоретичні здобутки часто лягають у проєкти та рішення Ради національної безпеки і оборони та є теоретичним підґрунтям зміцнення обороноздатності нашої держави, — сказав державний експерт служби з питань безпеки у воєнній сфері РНБО генерал-майор Віктор Жабін.

Генерал-майор Віктор Жабін

Від імені очільника РНБО він вручив військовим науковцям відзнаки РНБО — нагрудний знак РНБО «Захисник України» та відомчі медалі.

Також військовим науковцям під час урочистостей були вручені відзнаки від Міноборони та Генерального штабу.

Зокрема, за значний особистий внесок у справу розвитку та забезпечення життєдіяльності Збройних Сил України, розвиток воєнної науки, підготовку висококваліфікованих фахівців для Збройних Сил України, плідну науково-педагогічну діяльність, зразкове виконання військового (службового) обов’язку та з нагоди Дня науки провідні науковці оборонного відомства були нагороджені відзнаками Міністерства оборони України «Знак пошани» та «За зразкову службу», працівники ЗСУ медаллю «За сприяння Збройним Силам України», Почесними грамотами, подяками та цінними подарунками від Міністерства оборони України.

Наказом Головнокомандувача з нагоди Дня науки військовим науковцям були вручені почесні нагрудні знаки: «Слава і честь», «За доблесну військову службу Батьківщині», «За заслуги перед Збройними Силами України», «За досягнення у військовій службі» І та ІІ ступеня, «За самовіддану працю у Збройних Силах України», та цінні подарунки.

Начальник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко

Начальник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко вручив військовим науковцям відзнаки університету, а  також привітав з отриманням нових наукових ступенів та вчених звань докторів, кандидатів, професорів наук.

— Від нашої вченої ради вітаю всіх науковців Збройних Сил і Міністерства оборони з професійним святом. Особливо дякую колективу університету оборони за те, що завдяки ефективній взаємодії ми спільно долаємо виклики і негаразди, які постають перед нами в цей нелегкий час. Я пишаюся тим, що університет має потужний науковий потенціал — 611 науковців: докторів наук, професорів — 77, кандидатів наук, докторів філософії (доцентів) — 293. Наукові результати, яких досягли вчені університету, є вагомим внеском у підвищення обороноздатності України, зміцнення якої в умовах протистояння російській гібридній агресії є пріоритетом державної політики. Слава науковцям! Слава Україні! —  звернувся до присутніх Анатолій Сиротенко.

Після церемонії нагородження для військовослужбовців та працівників Збройних Сил, які працюють на благо військової науки, відбувся  святковий концерт.

Фото Дмитра Юрченко 

9
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини