ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Києві відкрили меморіальну дошку генерал-лейтенанту авіації Анатолію Недбайлу

Прочитаєте за: 2 хв. 11 Травня 2021, 15:04 7
Фото: Тетяна Рубан

У Києві за сприяння Української спілки ветеранів Афганістану відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки генерал-лейтенантові авіації, двічі Герою Радянського Союзу, Лицарю ордена Богдана Хмельницького Анатолію Недбайлу.

Ушанувати пам’ять видатного бойового льотчика прийшли ветерани-«афганці», рідні, друзі, духовенство, від яких пролунало багато слів шани й добрих спогадів про життя та особистість Анатолія Костянтиновича Недбайла.

Генерал-лейтенант авіації Анатолій Костянтинович Недбайло народився у 1924 році в місті Ізюм Харківської області в родині робітника. З 1941 року Анатолій Недбайло пішов на службу в Радянську армію. У 1943 році закінчив військову льотну школу. Перший бойовий виліт 19-річний льотчик-штурмовик зробив у небі над Донбасом.

На Іл-2, так званому літаючому танку, він воював на Південному, 4-му Українському і 3-му Білоруському фронтах, спочатку як пілот, потім командир ланки, заступник командира, командир ланки та ескадрильї.

Фото: Тетяна Рубан

Анатолій Недбайло здійснив 219 успішних бойових вильотів. На його рахунку 22 ворожі літаки, чимало знищених танків, автомашин і гармат противника.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 19 квітня 1945 року Анатолію Недбайлу присвоєно звання Героя Радянського Союзу. А 29 червня 1945 року йому вдруге присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Саме він уперше в Незалежній Україні був нагороджений орденом Богдана Хмельницького.

У післявоєнні роки Анатолій Недбайло закінчив Військово-Повітряну академію, передавав свій бойовий досвід наступним поколінням авіаторів.

У 1968-1983 роках він — заступник начальника Київського вищого військового авіаційного інженерного училища. Потім брав активну участь у ветеранському русі, писав книги спогадів, як-от «У гвардійської сім’ї» та «Крилаті месники» (1999 р.).

Особливу повагу генерал Недбайло мав серед ветеранів Афганської війни, з УСВА його пов’язували тісні стосунки.

Помер Анатолій Костянтинович Недбайло 13 травня 2008 року, похований на Байковому кладовищі у Києві. Меморіальну дошку йому відкрили на фасаді будинку на проспекті Повітрофлотський, 50/2, де він мешкав.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram