ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

600 гривень за номер у готелі, або Все, що потрібно знати військовому про службове відрядження

Соціальний захист
Прочитаєте за: 4 хв. 11 Травня 2021, 19:19

Практично кожному військовослужбовцю Збройних Сил України чи інших силових структур нашої держави доводилось їздити у службове відрядження. Здавалося б, квиток на потяг чи автобус — і ти вже в місці призначення. Здебільшого армійцеві не потрібно турбуватися про те, де він ночуватиме чи як харчуватиметься, адже командування військової частини, як правило, забезпечує «гостя» всіма умовами. Проте є безліч випадків, коли солдат чи офіцер їде не до військової частини або в населеному пункті немає територіального центру комплектування. В такому випадку доводиться винаймати житло й користуватись усіма послугами цивільного блага. Про цінову політику відрядження, харчування та вибір транспорту для проїзду дізнавався кореспондент АрміяInform у Департаменті фінансів Міністерства оборони України.

Фахівці Департаменту повідомили, що «вартість добових витрат визначена Постановою Кабінету Міністрів від 2 лютого 2011 року № 98 і сьогодні становить 60 гривень на добу». Варто додати, що така ж сума компенсується не лише військовим, а й представникам інших силових структур і держслужбовцям нашої держави. Як правило, у випадку закордонного відрядження сума може дещо відрізнятися та залежати від багатьох чинників: яка сторона оплачує проживання та харчування, термін перебування у відрядженні тощо.

Під час оформлення відрядження в посвідченні обов’язково повинно бути вказано таке: термін і мета відрядження, номер і дата наказу командира військової частини та поставлена відмітка (печатка) про вибуття військовослужбовця із частини. У разі якщо солдат чи офіцер відряджається не до військової частини чи установи, відмітку про прибуття до пункту призначення ставить та організація чи підприємство, куди він приїхав. Якщо ж і ця установа не має власної печатки та права підпису, то відмітку можна зробити в центрі комплектування та соцпідтримки, якщо такий є у населеному пункті. У крайньому разі цю процедуру можна зробити в органі місцевого самоврядування — сільраді чи ОТГ.

У відрядження на літаку чи кораблі — реальність

У Департаменті фінансів також повідомили, що військовослужбовцю відшкодовуються витрати на проїзд туди й назад у розмірі вартості проїзду залізничним, повітряним, водним і автомобільним транспортом загального користування, крім таксі. У вартість також входять усі витрати, пов’язані з придбанням проїзних документів, перевезенням багажу, користування постільною білизною та страховим платежем на транспорті. Проте потрібно враховувати, що проїзд у вагонах 1-го класу та м’яких дво- або тримісних купе, а також у повітряному транспорті 1-го та бізнес-класу відшкодовується військовому лише на розгляд командира частини. Тож, мабуть, доречно буде про свої плани поїздки у відрядження у транспорті підвищеного комфорту уточняти з командуванням військової частини, щоб потім не було непорозумінь під час відшкодування державою ваших витрат.

Якщо ж говорити про подорож у відрядження водним транспортом, то ним можна скористатися у тих випадках, якщо судно є єдиним засобом сполучення з місцем призначення або ж вартість квитка на нього не перевищує вартість такого ж проїзду автомобільним, залізничним чи повітряним транспортом.

Житло з комфортом та повноцінним сервісом

Вищезгадана Постанова Кабінету Міністрів № 98 також роз’яснює питання щодо ціни на винаймання житла під час відрядження. Це може бути будь-який вид помешкання на вибір військовослужбовця — як квартира, так і мотель, хостел чи готель. Проте від орендодавця обов’язково потрібно взяти оригінал документів: касовий чек або розрахункову квитанцію, в якій має бути вказано про надання послуг за наймання житла, витрати на користування холодильником, телевізором, пральною машиною чи праскою, і все на суму не більше ніж 600 гривень за добу.

Під час завершення відрядження й повернення до військової частини військовослужбовець повинен повернути у стройову частину бланк посвідчення про відрядження, в якому має бути відмітка з гербовою печаткою й підписом посадової особи про те, чи військовий забезпечувався харчуванням під час відрядження. Також разом із бланком потрібно додати й усі оригінали документів: проїзні квитки або фіскальні чеки, розрахункову квитанцію за житло та отримані послуги й документи на інші витрати, що безпосередньо стосуються виконання службових обов’язків під час відрядження. Усі ці витрати військова частина зобов’язана компенсувати військовослужбовцю найближчим часом.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить