ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Погони для першокласників та «фронтовий хліб», або Як у столичному кадетському корпусі вшанували «Пам’ять поколінь»

Прочитаєте за: 3 хв. 7 Травня 2021, 18:06 1

Сьогодні у столичному ліцеї-інтернаті № 23 «Кадетський корпус» з посиленою військово-фізичною підготовкою відбувся захід, присвячений 76-й  річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшануванню пам’яті полеглих українських воїнів-захисників у боротьбі за свободу Батьківщини.

Серед запрошених були командир Окремого президентського полку імені гетьмана Богдана Хмельницького, ветерани українсько-російської війни, батьки кадетів, випускники навчального закладу попередніх років, духовенство Української Православної Церкви.

— Людина живе стільки, скільки живе про неї пам’ять на землі. Я вважаю, що люди, які загинули за Україну, заслуговують жити вічно в нашій пам’яті й серцях. Сучасна Україна виховала вже багато нових сучасних героїв. Я упевнений, що всі вони наслідували пам’ять саме старших поколінь, пам’ять тих, хто брав участь у Другій світовій війні та був народжений під час трагічних подій. Ми маємо пам’ятати й шанувати цей день, — наголосив командир Окремого президентського полку полковник Олександр Бакулін.

З початку навчального року кадети-першокласники не змогли одягти омріяні погони кадетського корпусу через карантинні обмеження. Цю урочисту церемонію вирішили провести напередодні Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Тож сьогодні 30-ти  кадетам вручили їхні перші в житті погони. Вони вже змалечку мріють стати військовими, як їхні батьки, діди та прадіди.

За словами офіцерів-вихователів, більшість із випускників продовжують свій шлях у військовій сфері.

Настоятель Київського храму святих апостолів Петра і Павла архімандрит Аліпій привітав із Великодніми святами. Він звернувся до усіх присутніх із промовою на честь вшанування полеглих за Україну захисників усіх поколінь, а також помолився за успішне навчання кадетів у школі-інтернаті.

Другу частину урочистого заходу організатори присвятили Дню пам’яті та примирення у «наметі бойових дій» інтернату. Гості та кадети мали змогу почастувати хлібом, спеченим за аналогією фронтового хліба часів Другої світової війни: картопляний, кукурудзяний, хліб із вівса і лузги ячменю, та на швидкій солдатській заквасці. Школярі організували презентацію нинішнього раціону воїнів Збройних Сил України.

— Хліб — символ життя в часи війни. Цього року ми приділили увагу саме хлібу. Нині ми живемо в різноманітті продуктів, маємо усе для життя. А тепер ми згадуємо, як тяжко було тим, хто виживав у трагічні й скрутні дні Другої світової. Ми показуємо нашим вихованцям, наскільки потрібно шанувати наші сторінки історії, — зазначила директорка ліцею-інтернату № 23 «Кадетський корпус» Наталія Головіхіна.

Зазначимо, що, окрім юнаків, у кадетському корпусі навчаються також і дівчата, але вони не кадетки, а панянки. Цього року, за словами директорки навчального закладу, десятикласниці замість суконь та фартухів носитимуть військовий однострій. Загалом у школі-інтернаті навчаються понад 700 учнів.

фоторепортаж Дмитра Юрченка

16
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram