ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Кремлівський агітпроп: «світ Заходу – то зграя шакалів, які намагаються вкусити нашу велику країну»

Прочитаєте за: 4 хв. 7 Травня 2021, 10:21 4

Щодня російські телеканали, що контролюються державою, разом із безліччю джерел в Інтернеті малюють світ за межами Росії. Світ, наповнений русофобськими ідеями, заплямований антиросійським упередженням. За минулий тиждень контури цього «русофобського» світу стали більш чіткими, адже прокремлівські ЗМІ розповсюдили «чорний список» країн, які нібито були недружніми до Росії. Або, за висловом політичного ведучого ток-шоу на державному телеканалі «Росія 1», є «зграєю шакалів, які намагаються вкусити нашу велику країну».

І хоча офіційної версії переліку ще не затверджено (Лавров запевнив: він буде складений найближчим часом), проєкт списку активно публікують прокремлівські ЗМІ, які слухняно виконують свою роль глашатаїв Кремля, без жодних сумнівів повідомляючи своїм аудиторіям, хто є другом, а хто ворогом, кого любити, а кого ненавидіти.

Цікаво, що список «шакалів» щоденно змінюється. Складається враження, що він, немов ріка, яка нескінченно несе свої води. Однак, чи варто дивуватися, адже для кремлівських ЗМІ вибір «ворогів Росії» невичерпний і швидко редагується відповідно до потреб дезінформації. Однак для міжнародних фактчекерів, зокрема бази даних EUvsDisinfo, перелік країн-ворогів Росії аж ніяк не є чимось несподіваним, адже саме проти них Кремль зосереджує «вогонь» своїх стволів із дезінформації.

США

Традиційно США зображувались як злий натхненник Європи та України зокрема. Цього тижня ми бачимо російську версію, що Вашингтон штовхає Україну на розгортання військ на Донбасі, а самі США перебувають на межі «расової війни».

Кремлівські ЗМІ поставили себе за мету переконати свою аудиторію, що загроза, яку представляють США, має не лише геополітичну, але й конкретну – біологічну компоненту. Нове – добре забуте старе. Отож кремлівські пропагандисти знову взялися за поширення дезінформації про американські «секретні лабораторії», що виробляють біологічну зброю. У цьому контексті одразу ж з’явилась Грузія – також визнаний ворог Білокам’яної та слухняний сателіт Америки…

Польща

Ця країна займає особливе місце в серцях прокремлівських чаклунів. Кількість купоросу і ненависті, спрямованих на Польщу, конкурує лише з обсягами брехні щодо України.

Цього тижня прокремлівські ЗМІ стверджували, що польські політичні партії змагаються у своїй агресивній позиції щодо Росії та Білорусі, що поляки намагаються скинути політичний порядок у Білорусі з незапам’ятних часів, що Польща в односторонньому порядку заморозила добрі стосунки з Росією у 2014 році. До всього іншого прокремлівська дезінформація повернулася до історичного ревізіонізму, стверджуючи, що польська влада стирає пам’ять про славне «визволення» (а потім і окупацію) Червоною Армією своєї країни.

Чеська Республіка

Чехія «заробила» своє місце у чорному списку Кремля, наважившись розслідувати та пов’язати  російську військову розвідку з підривом складу боєприпасів у 2014 році. Правда – недруг російських ЗМІ, а ті, хто її шукає, відповідно є ворогами Кремля. Отже, Чехію знову звинуватили в русофобській пропаганді та у вигадуванні цілої «історії» про вибух, щоб заподіяти шкоду «Росатому», вакцині «Супутник V» та прикрити… передбачуваний переворот у Білорусі.

Напади на Чехію нагадують прокремлівську тактику дезінформації, націлену на Великобританію, ще одного «недруга» Росії, як повідомляють прокремлівські ЗМІ, після отруєння в Солсбері.

Балтійські держави

Литва, Латвія та Естонія є постійними об’єктами гніву Кремля і, отже, прокремлівської дезінформації. Екзистенційна мета країн Балтії, включаючи їхніх представників у Європарламенті, на переконання російських пропагандистів, полягає у створенні антиросійського порядку денного. Цього тижня, зокрема, Литву звинуватили у неповазі до історії Росії. Міністра закордонних справ цієї країни представляли як інструмент ЄС щодо пошуку нових шляхів ізоляції Росії на «пострадянському просторі».

Україна

Після нещодавнього військового нарощування вздовж кордонів нашої країни прокремлівські ЗМІ посилено оббріхують Україну. Цього тижня продовжувались прокремлівські дезінформаційні кампанії про «нацистський український уряд, який пране напасти на Донбас, і влаштовує смертельні провокації для підготовки агресії на Крим». Тим часом та частина російського агітпрому, яка працює на Європу, видає неправдиві запевнення, що Україна та Росія ніколи не перебували у стані війни, і що все, чого хоче Росія, це лише мирного вирішення громадянського конфлікту на Донбасі.

…Представлений список країн – ворогів Росії, звичайно, не повний, адже, як волають кремлівські ЗМІ, «сили зла намагаються оточити Росію, немов гігантська голодна змія». Після послання Путіна до федерального зібрання, в якому він згадав звіряток з історій Редьярда Кіплінга, «Книга джунглів» тепер, вочевидь, на столі у кожного керманича російського агітпропу, який безповоротно загруз у фауні тропіків.

1
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Новини світу та України