ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пожиттєво самокоронований

Прочитаєте за: 3 хв. 6 Квітня 2021, 10:27

У Росії відбулося те, в чому ніхто не мав сумнівів

У понеділок, 5 квітня, нинішній «президент всея РФ» Володимир Путін підписав закон про обнуління президентських термінів. Інакше кажучи, він дозволив «себе любимому» ще двічі обиратися на пост господаря Кремля та очолювати РФ ще 15 років. Йдеться про поправки до федерального закону «Про вибори президента Російської Федерації», що дозволяють Путіну брати участь у виборах президента РФ у 2024 та 2030 роках. 

Є сенс згадати, як відбувався цей фарс, закамуфльований під «всенародний референдум». Усе почалося з того, як 10 березня 2020 року Валентина Терешкова (та сама, що першою серед жінок була запущена в космос) на засіданні в держдумі запропонувала «обнулити» президентські терміни для Путіна. 

«Навіщо крутити й мудрувати, навіщо городити якісь штучні конструкції. Треба все чесно, відкрито і публічно передбачити. Або взагалі прибрати обмеження по числу президентських термінів у конституції. Або, якщо цього вимагатиме ситуація, і, найголовніше, якщо цього захочуть люди, закласти в законі можливість для чинного президента знову обиратися на цю посаду вже відповідно до оновленої конституції», − пояснювала свою пропозицію кумир радянських піонерок. 

Від такої пропозиції дещо ошаленів навіть «вірний путінець» спікер держдуми Володимир Володін, який оголосив півторагодинну перерву і побіг телефонувати в Кремль. 

Примітно, що коли в Терешкової запитали, мовляв: «Ти що твориш?», вона скромно відповіла (дослівно): «Люди, люди! Прості люди про це просили просто. Просили!»… Певно одним із цих «простих людей» був сам Путін, який напередодні 6 березня вітав Терешкову з днем народження. І навіть прислав вітальну телеграму, у якій зазначив, що  Терешкова «вписала героїчні, незабутні сторінки в історію нашої країни». І додав, що «знання і досвід Терешкової затребувані в суспільній та законотворчій діяльності». «Затребувані» вони виявилися за чотири дні…

Держдума все ж таки звернулася до конституційного суду РФ, мовляв, «А що, так можна?» На це особи в мантіях відповіли: «Усе норм! Путіну можна!»

Далі цю «пропозицію» Терешкової внесли в поправки до конституції РФ і дружньо підтримали всім населенням РФ під час «всенародного референдуму» влітку 2020 року. Тоді від цього фарсу ошаленів весь світ. Пригнічена пандемією світова спільнота з розширеними очима спостерігала, як росіяни «голосували» на пеньках, у багажниках автомобілів, біля колодязів та в інших несподіваних місцях. Хоча в Росії, яка різниця, де голосувати, головне, щоб результат був правильний для влади. А результат таки намалювали правильний. 77,92 % росіян висловили свій категоричний «одобрямс» оновленій конституції РФ, а разом з тим поверненню до «світлого» радянського минулого на чолі з «вічним Путіним».      

Далі нижня палата держдуми ухвалила поправки, що «приводять російське виборче законодавство у відповідність з новими нормами Конституції». Так, згідно із законопроєктом, посаду президента Росії можна обіймати не більше двох термінів, але це обмеження «не поширюється на тих, хто обіймав посаду глави держави до набрання чинності поправок до Конституції». Тобто для всіх, окрім Путіна.

І врешті-решт, сам Путін підписав цей закон, чим дозволив самому собі залишатися при владі ще 15 років. На той час господарю Кремля буде 83 роки… 

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: