ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Німеччина вважає безпрецедентним часткове закриття Росією Чорного моря

Прочитаєте за: 2 хв. 26 Квітня 2021, 15:48

У Берліні назвали безпрецедентним і проблемним кроком закриття російською владою частин Чорного моря.

Про це повідомив речник МЗС ФРН Крістофер Бургер, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

— Обмеження так званого вільного проходу суден через води уздовж узбережжя на такий довгий період є безпрецедентним і дуже проблемним з точки зору міжнародного права, — сказав дипломат.

За його словами, в Берліні також вважають, що, оскільки обмеження судноплавства торкаються міжнародних вод і вод, які омивають незаконно анексований у 2014 році український півострів Крим, ці заходи є самі собою такими, що суперечать міжнародному праву.

Наразі німецька сторона разом з партнерами «інтенсивно перевіряє» ситуацію на місці та юридичні аспекти цього кроку.

Нагадаємо, нещодавно Міноборони РФ оголосило про закриття з 21:00 24 квітня до 21:00 31 жовтня трьох районів Чорного моря для іноземних військових кораблів і державних суден у районі окупованого Криму. Під заборону потрапили видовжена ділянка акваторії уздовж узбережжя Криму, приблизно від Севастополя до Гурзуфа, прямокутна ділянка біля берегів Керченського півострова (на траверзі Опукського природного заповідника) і невелика ділянка біля західного краю Криму. У зазначеній зоні не опинилася Керченська протока й підходи до неї. У Міноборони РФ не повідомили, чому вдалися до такого рішення.

Свою стурбованість щодо цього кроку вже висловив Держдепартамент США, Євросоюз і НАТО закликали скасувати це рішення і забезпечити вільне судноплавство й відкритий доступ до портів України в Азовському морі.

Читайте нас в Telegram