ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Музей Повітряних Сил Збройних Сил України відновив роботу

30 Квітня 2021, 16:13

Після тимчасової перерви через карантинні обмеження відновив роботу Музей Повітряних Сил Збройних Сил України, що у Вінниці. Окрім вже звичної експозиції просто неба, гості зможуть відвідати новостворену виставкову залу.

– Тут наші відвідувачі зможуть познайомитися з історією розвитку вітчизняної авіації як у контексті становлення всесвітньої авіації, так і на локальному рівні, – розповів кореспонденту АрміяInform завідувач Музею  генерал-майор у відставці Володимир Алєксєєв. – Окремі стенди присвячені зародженню повітроплавання, першим польотам в Україні, авіації та засобам ППО на теренах України в період Визвольних змагань 1918-1921 років та між Світовими війнами тощо.

Також у новій експозиції представлена інформація про льотчиків-українців, які боролися проти нацистських загарбників під час Другої світової війни як у складі Червоної армії, так і в арміях країн Антигітлерівської коаліції. Окремо розповідається про участь українців у локальних конфліктах: починаючи від Халхин-Голу і закінчуючи Афганістаном.

– Є в нас і оригінальна мапа авіаційного угруповання, яке дісталося незалежній Україні після розпаду Радянського Союзу, – додає Володимир Алєксєєв. – Представлені також всі Командувачі Військово-Повітряних Сил та Військ Протиповітряної оборони. Окремий стенд присвячений героям мирного повітряного простору: Герою України, рекордсмену Книги Гіннеса Олександру Галуненку, Герою України, космонавту Леоніду Каденюку та іншим.

Нагадаємо, що Музей Повітряних Сил ЗСУ є унікальним. Тут зібрано понад 40 експонатів військової авіаційної, зенітної, ракетної, радіолокаційної та ракетної стратегічної техніки, якої немає в інших музеях України. Географія експонатів охоплює всі куточки України. Техніка прибула з Білої Церкви, Лиманського, Одеси, Луцька, Бельбека, Львова, Конотопа, Василькова, Арциза, Феодосії та інших міст. Уся техніка – це не виготовлені макети, а реальні бойові машини, в яких збережено обладнання кабін. Кількість музейних предметів основного фонду становить понад 1200 одиниць. Музей займає площу трохи більше ніж 15 тисяч кв. метрів, на якій розгорнуто 3 основні експозиції. Це Експозиція авіаційної техніки, зенітної ракетної техніки та радіотехнічної техніки.

Окрім того, на території музею встановлено меморіальний знак «Вони не повернулися з польоту» на знак вшанування пам’яті авіаторів, які загинули, виконуючи службовий обов’язок. А нещодавно розпочала працювати Зала бойової слави, присвячена участі військовослужбовців Повітряних Сил в Антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил.

Тож, керівництво Музею Повітряних Сил радо запрошує вінничан та гостей міста відвідати екскурсії за попередніми заявками. Усі питання узгоджуються з працівниками Музею за телефоном +(0432) 59-61-90 або через електронну адресу mps_zsu@ukr.net. Нагадаємо, що відвідування дозволяється групам не більше ніж 10 осіб у будні. Ціна квитка для дітей становить 20 грн, для дорослих – 40 грн, екскурсійне обслуговування – 80 грн. Заявку потрібно подавати за три дні до запланованої дати екскурсії. Окрім того, за попередньою інформацією, проведення Дня відкритих дверей на День перемоги не планується через карантинні вимоги.

 

7
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram