ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Литва запропонує союзникам надати Україні план членства в НАТО — Габріеліус Ландсбергіс

7 Квітня 2021, 14:59

Литва запропонує союзникам по НАТО надати Україні план дій щодо членства (ПДЧ), який дозволить країні стати членом Північноатлантичного альянсу.

Про це заявив міністр закордонних справ Литовської Республіки Габріеліус Ландсбергіс на пресконференції з главою МЗС Іспанії Аранчою Гонсалес Лайя, повідомляє видання BNS.

— Найближчим часом ми повинні знову звернутися до колег з листом, щоб розглянути можливість надання ПДЧ Україні. Я переконаний, і ми вже почали обговорювати це питання з нашими колегами з країн Балтії, що НАТО могло б повторити свою пропозицію про надання Україні плану членства, — сказав очільник литовського дипломатичного відомства.

За словами Габріеліуса Ландсбергіса, це буде «сильним сигналом для Росії про те, що трансатлантичний напрямок, обраний Україною, цінується і має підтримку в країнах НАТО».

За словами міністра закордонних справ Іспанії, попри те, що Україна не є членом Альянсу, відносини союзників з цією країною вже «плідні, корисні і є символом бачення мирного сусідства НАТО».

Аранча Гонсалес Лайя також сказала, що питання України необхідно обговорити на саміті НАТО в червні.

Стежте за нами в Instagram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform Новини світу та України