ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Незаконне звільнення з роботи, аліменти та кредити: що повинні знати призовники

Важливо Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 30 Квітня 2021, 12:54

На Чернігівщині представники місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) на базі обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки консультували та вивчали правові проблеми призовників, які йдуть до війська. 

— Одна з основних проблем, що порушують призовники цього року, — особливості перебування у трудових відносинах — коли роботодавці намагаються звільнити їх у будь-який спосіб, за згодою сторін або за власним бажанням, аби не сплачувати середньомісячну зарплату та найняти іншого робітника. Хоча законодавством передбачено, що робоче місце обов’язково залишається за строковиком, — зазначив директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимир Бобруйко.

Юристи закликають хлопців у жодному разі не звільнятися перед призовом в армію. Адже вони втрачають як основне місце роботи та страховий стаж, так і гроші, які їм повинен буде відшкодовувати щомісяця роботодавець. Надалі поновитися на роботі та стягнути середньомісячний заробіток навіть через суд буде дуже важко.

Також проблематикою серед призовників є сімейні відносини, зокрема аліменти на дітей. Адже деякі призовники помилково вважають, що не сплачуватимуть їх під час проходження строкової служби. 

Аліменти строковикам нараховуватимуться у загальному порядку. Наразі їхня сума не може бути меншою ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а це близько 960 гривень, при тому що грошове забезпечення солдата строкової служби коливається від 400 до 600 гривень. У таких випадках, якщо грошей на аліменти бракуватиме, нарахування буде проводитися як борг, — повідомив вищезазначений правник.

Значною проблемою для деяких юнаків є й кредитні відносини. Зокрема у випадках, коли у них є неповернуті борги у банках або інших фінустановах. 

Будь-яка особа, яка бере кредит у банку, зобов’язана його повернути відповідно до умов укладеного договору. Раніше для строковиків законодавством були встановлені певні пільги щодо звільнення від нарахування штрафу, пені, відсотків тощо. Проте наразі вони не мають такого права. Водночас вони звільняються від обов’язків сплачувати на користь кредитодавця неустойку, штраф, пеню за прострочення на час дії карантину, як і всі громадяни, — зауважив  Володимир Бобруйко.

Юристи закликають призовників не залишати своїх проблем у цивільному житті, а звертатися по кваліфіковану юридичну допомогу, аби своєчасно та правильно їх розв’язати. 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
МЗС України засудило недружні заяви прем’єр-міністра Грузії

МЗС України засудило недружні заяви прем’єр-міністра Грузії

Міністерство закордонних справ України засуджує чергові заяви прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе та його перекручені оцінки подій в Україні.

росія викрала 1700 тонн української агропродукції

Зараз триває розслідує привласнення росією понад 1 700 тонн української сільськогосподарської продукції.

США ввели санкції проти компаній, які підтримували групу «Вагнера» в Африці

США ввели санкції проти компаній, які підтримували групу «Вагнера» в Африці

США внесли до списку дві організації, що базуються в Центральноафриканській Республіці (ЦАР), за їхні зусилля щодо підтримки дестабілізуючої діяльності Групи Вагнера, підтримуваної Кремлем, в Африці. 

Президент вшанував пам’ять Ірини Цибух  

Президент вшанував пам’ять Ірини Цибух  

Володимир Зеленський у вечірньому зверненні говорив про Ірину Цибух, бойову медикиню медичного добровольчого батальйону «Госпітальєри», яка загинула на фронті.

Окупант намагався палицею відбити атаку FPV-дроном

Окупант намагався палицею відбити атаку FPV-дроном

Оператори БПЛА бригади «Помста» ефективно наносять ворогові ударів на Соледарському напрямку.

Сили оборони успішно уразили поромну переправу російських окупантів у Криму

Сили оборони успішно уразили поромну переправу російських окупантів у Криму

Вночі ЗСУ завдали удару ракетами ATACMS по Керченській поромній переправі, яка активно використовувалася ворогом для забезпечення свого угруповання військ у тимчасово окупованому Криму.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Оператор взводу радіоелектронної боротьби, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Розвідник

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Такелажник, військовослужбовець

від 21000 до 21000 грн

Миколаїв

Військова частина А1080

Майстер БПЛА, військовослужбовець

від 20000 до 20000 грн

Лозова

Військова частина А7290

Начальник електpостанції, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Бойовий медик

від 20000 до 125000 грн

Богодухів

209 батальйон Сил ТрО