ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Незаконне звільнення з роботи, аліменти та кредити: що повинні знати призовники

Прочитаєте за: 3 хв. 30 Квітня 2021, 12:54

На Чернігівщині представники місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) на базі обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки консультували та вивчали правові проблеми призовників, які йдуть до війська. 

— Одна з основних проблем, що порушують призовники цього року, — особливості перебування у трудових відносинах — коли роботодавці намагаються звільнити їх у будь-який спосіб, за згодою сторін або за власним бажанням, аби не сплачувати середньомісячну зарплату та найняти іншого робітника. Хоча законодавством передбачено, що робоче місце обов’язково залишається за строковиком, — зазначив директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимир Бобруйко.

Юристи закликають хлопців у жодному разі не звільнятися перед призовом в армію. Адже вони втрачають як основне місце роботи та страховий стаж, так і гроші, які їм повинен буде відшкодовувати щомісяця роботодавець. Надалі поновитися на роботі та стягнути середньомісячний заробіток навіть через суд буде дуже важко.

Також проблематикою серед призовників є сімейні відносини, зокрема аліменти на дітей. Адже деякі призовники помилково вважають, що не сплачуватимуть їх під час проходження строкової служби. 

Аліменти строковикам нараховуватимуться у загальному порядку. Наразі їхня сума не може бути меншою ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а це близько 960 гривень, при тому що грошове забезпечення солдата строкової служби коливається від 400 до 600 гривень. У таких випадках, якщо грошей на аліменти бракуватиме, нарахування буде проводитися як борг, — повідомив вищезазначений правник.

Значною проблемою для деяких юнаків є й кредитні відносини. Зокрема у випадках, коли у них є неповернуті борги у банках або інших фінустановах. 

Будь-яка особа, яка бере кредит у банку, зобов’язана його повернути відповідно до умов укладеного договору. Раніше для строковиків законодавством були встановлені певні пільги щодо звільнення від нарахування штрафу, пені, відсотків тощо. Проте наразі вони не мають такого права. Водночас вони звільняються від обов’язків сплачувати на користь кредитодавця неустойку, штраф, пеню за прострочення на час дії карантину, як і всі громадяни, — зауважив  Володимир Бобруйко.

Юристи закликають призовників не залишати своїх проблем у цивільному житті, а звертатися по кваліфіковану юридичну допомогу, аби своєчасно та правильно їх розв’язати. 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram