ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як на фронті «оживають» міномети

Прочитаєте за: 3 хв. 29 Квітня 2021, 14:59

ПАТ «Маяк», що входить до складу Державного концерну «Укроборонпром», ініціював ремонт мінометів, який здійснюють мобільні бригади підприємства безпосередньо на передовій.

Тепер військові у разі ремонтної потреби можуть звернутися до фахівців заводу, які оперативно здійснять ремонт мінометних систем безпосередньо на передовій. Нещодавно одна з таких мобільних ремонтних бригад повернулася з району ООС. Генеральний конструктор заводу «Маяк» Олександр Гордєєв розповів кореспонденту АрміяInform про роботу заводчан безпосередньо на передовій.

— Ми створили першу мобільну бригаду для ремонту мінометів безпосередньо в підрозділах, які виконують завдання в районі ООС. У 2016 році завод направляв ремонтні бригади, але ремонт відбувався в тилу, а не на місці розташування підрозділу. Розуміючи ситуацію на фронті та експлуатаційну сутність мінометних систем, ми зробили висновки і, погодивши необхідні питання з відповідними посадовцями, взялися за роботу. Це наш виріб, і ми будемо здійснювати ремонт за потребою безпосередньо в підрозділах, — говорить Олександр Гордєєв.

За його словами, ремонтні бригади здатні замінити деталі та вузли, які становлять міномет, і повернути його боєздатність безпосередньо на місці розташування підрозділу. У такий спосіб здійснюється як капітальний, так і поточний ремонт, обслуговування та налаштування необхідних систем. Слід зауважити, що розрахунки мінометів за своєю підготовкою та досвідом різні. Інколи в деяких моментах потрібно поділитися своїми знаннями, а в деяких — навпаки — їх отримати. Це і є комплекс фронтової складової, яку повинен надавати завод-виробник у похідних умовах.

Тож наразі фактично народжується новий підхід — ремонт за оперативною потребою. Формат цієї роботи полягає в тому, що необхідна швидка реакція на технічну проблему, кінцевий користувач у найкоротший час має отримати боєздатне озброєння. Раніше знімали деталь та везли її ремонтувати. Так втрачаємо час та боєздатність підрозділу. Необхідно зняти пошкоджену (неробочу) деталь і відразу поставити на місце нову.

— Ремонтні бригади мають достатній запас запчастин та вузлів. Повертаємось з фронту з вузлами та деталями, які потребують ремонту. Центральна заводська лабораторія аналізує та кваліфікує причини виходу з ладу — і це є дуже важливою складовою всіх технологічних процесів виробництва, — розповів генеральний конструктор заводу «Маяк».

За його словами, на кожен міномет є відповідний формуляр, і тільки завод «Маяк» має право здійснювати ремонт, проводити необхідні налаштування та заповнювати формуляр міномета, що є його паспортом. Ремонт мінометів безпосередньо на позиціях значно підвищує рівень боєготовності батарей.

— Нещодавно наша мобільна ремонтна група працювала в районі Авдіївки. У роботі наших ремонтних груп є й інша важлива складова, коли наші воїни бачать нас поруч, це теж впливає на бойовий дух підрозділу, — зазначив Олександр Гордєєв. — Ми приїхали не просто поговорити, а допомогти з комплектом запчастин. Знаючи про проблеми зброї, тут же на місці її «підлікували», і це дуже впливає на підвищення морального духу воїнів. Особовий склад не повинен думати про ремонт зброї. Він повинен воювати і досягати перемоги. Оскільки наш завод випускає й кулемети, у разі необхідності ми також і їх ремонтуємо.

За результатами поїздки заводчани вже зробили відповідні висновки, тож  планують впровадити деякі ноу-хау, які значно підвищать ефективність роботи ремонтних бригад.

13

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Озброєння та техніка, Публікації