ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Франція успішно випробувала 52-тонну балістичну ракету

Прочитаєте за: 3 хв. 29 Квітня 2021, 10:31

Міністерство оборони Франції оголосило, що агентство закупівель DGA успішно випробувало балістичну ракету для підводних човнів М51.

Балістичну ракету М51 було запущено не з підводного човна французького флоту Le Triomphant, а з наземного об’єкта – бази випробувань ракет французьких збройних сил DGA Essais de Missiles у Біскаросі, яка розташована у південно-західній частині Франції, повідомляє navalnews.com.

Протягом усього етапу польоту за ракетою слідкували зі стартового майданчика DGA Essais de Missiles. Зона падіння ракети М51 розташована в Північній Атлантиці. Це випробування проводилося без ядерної боєголовки та суворо дотримуючись міжнародних зобов’язань.

Також за польотом ракети спостерігали з моря на кораблі спостереження французького флоту Монж (А601) біля бази ВМС США в Норфолку та з повітря – літак ВПС США RC-135S Ball Cobra, який є комплексом вимірювальної та сигнатурної розвідки (MASINT) й оснащений спеціальними електрооптичними приладами, що призначені для спостереження за польотами балістичних ракет на великій відстані.

Французька балістична ракета M51 ‒ це нове покоління міжконтинентальних ракет великої дальності, яке почало замінювати ракети M45 у 2010 році. Кожна ракета несе від шести до десяти незалежних цільових (MIRV або багаторазових незалежних цільових ракет) термоядерних боєголовок TN 75, що замінюються новими бойовими частинами Tête nucléaire océanique (TNO або океанічна ядерна боєголовка) з 2015 року. Нові боєзаряди (MARV або Maneuverable Re-Entry Vehicle) маневрені, що дає можливість обходу сучасних засобів протиракетної оборони.

Успішний запуск ракети M51 SSBN Le Téméraire 12 червня 2020 року. © Kevin Auger / Marine Nationale / Défense

Довідково. До складу триступеневого двигуна балістичної ракети M51 входять  твердопаливні елементи європейської космічної ракети Ariane 5. Із відкритих джерел відомо, що ракета має вагу 52 000 кг, довжину 12,0 м і діаметр 2,3 м. Експлуатаційна дальність польоту становить від 8 000 до 10 000 км зі швидкістю 25 махів.

Перший випробувальний запуск балістичної ракети М51 був успішно проведений в Центрі управління ракетами (CELM) у Біскаросі, Франція, 9 листопада 2006 року. Шосте випробування ракет, проведене 5 травня 2013 року, закінчилось невдачею. Останні тести M51 у вересні 2015 року, липні 2016 року та червні 2020 року були успішними.

Підготував Сергій Місюра

Читайте нас у Facebook