ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Канадський досвід у підготовці фахівців вітчизняної школи водолазів

Прочитаєте за: 3 хв. 27 Квітня 2021, 19:50 3

У Військово-Морських Силах ЗС України триває курс підготовки  водолазів із залученням іноземних інструкторів у межах канадської навчально-тренувальної місії UNIFIER.

Як розповів журналісту АрміяInform начальник Водолазної школи ЗС України капітан 1 рангу Сергій Титаренко, протягом місяця представники канадської водолазної школи розповідали про  особливості підготовки їхніх фахівців, демонстрували спорядження та ділилися досвідом з українськими водолазами.

— Наприклад, сьогодні у першій половині дня ми ознайомлювалися та проводили порівняльний аналіз наших робочих таблиць декомпресії, а після обіду відпрацювали занурення водолазів попарно на контрольному кінці з буєм у супроводженні човна. За роботою українських водолазів спостерігали канадські інструктори. Вони залишилися задоволені рівнем підготовки наших фахівців, — розповів капітан 1 рангу Сергій Титаренко. — Варто зазначити, що принципових відмінностей у самій підготовці українських і канадських водолазів немає. Єдине — у наших іноземних колег краща матеріально-технічна база, а також вони мають на забезпеченні передові технології необхідні для лікувальної рекомпресії та декомпресії водолазів.

До слова, представники навчально-тренувальної місії UNIFIER привезли своє обладнання. Зокрема спорядження з відкритою схемою дихання (водолазне спорядження, в якому подавання повітря для дихання водолаза здійснюється пульсуючим потоком і тільки на вдих, а видихуване повітря виділяється безпосередньо у воду) і два ребризери: один кисневий, який використовується на малих глибинах, та сумішний ребризер, який використовується, згідно з канадськими правилами, до 82 метрів. За словами водолазів, вони детально ознайомилися з кожним зразком й зазначили, що таке спорядження дозволятиме виконувати під водою значно більший спектр завдань.

Нагадаємо, що на початку грудня 2020 року Водолазна школа отримала власну модульну навчально-адміністративну будівлю, яка використовується для проведення теоретичної та практичної водолазної підготовки курсантів школи. Також у споруді розміщено класи підготовки інструкторсько-викладацького і технічного складу, приміщення для зберігання навчально-методичної та навчально-технічної матеріальної бази, перевдягальні і душові.

— Ваша школа в моєму розумінні ще дуже нова і є на шляху прогресу, проте водолази мають гарне базове розуміння основ і швидко розвиваються як фахівці, постійно нарощують свій потенціал, це в подальшому потребуватиме й більшої матеріально-технічної бази. Я радий бути тут і познайомитися з українськими колегами, сподіваюся, що це не останній наш візит, — поділився враженнями один з канадських представників навчально-тренувальної місії.

За час курсу підготовки водолазів іноземні фахівці мали змогу відвідати судна «Олександр Охрименко» та «Почаїв», а також інші навчально-тренувальні бази та оцінити технічне оснащення українських водолазів.

Загалом представники канадської навчально-тренувальної місії UNIFIER переконані, що співпраця військових водолазів повинна розвиватись, та високо оцінили професійну підготовку військовослужбовців ВМС України.

Варто зазначити, що, крім представників Канади, Водолазну школу також відвідували інструктори з Великої Британії та Данії у межах міжнародної місії військової освіти й допомоги Україні «Орбітал». Подібна співпраця дає можливість українським водолазам розвивати спроможності для співробітництва з країнами-партнерами НАТО щодо вдосконалення програм та методик підготовки спеціалістів водолазної справи за міжнародними стандартами.

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram