ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Наші партнери зі США та Канади допоможуть розширити можливості аеромедичної евакуації в нашому війську

Прочитаєте за: 2 хв. 22 Квітня 2021, 20:11 0

У Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону відбулась зустріч провідних фахівців закладу із представниками Командування Повітряних сил і Сухопутних військ  Збройних сил США та канадської тренувальної місії в Україні UNIFIER. Метою візиту закордонної делегації є  ознайомлення із роботою медичної системи українського війська, оцінка її розвитку та визначення потреб. До Вінниці іноземні військові завітали, щоб отримати інформацію і про функціонування аеромедичної евакуації, зокрема вивчити можливості санітарного літака Ан-26 Vita, визначити проблемні питання щодо його забезпечення медичним обладнанням та витратним медичним майном і спільно з українськими колегами визначити шляхи їх вирішення.

Про функціонування аеромедичної евакуації в Україні гостям розповів підполковник медичної служби Вадим Бабій, старший ординатор відділення невідкладної медичної допомоги ВМКЦ ЦР. Зокрема, під час своєї презентації він зазначив, що із 2014 року, від початку антитерористичної операції, і дотепер силами фахівців медичної служби було евакуйовано повітряним шляхом із району бойових дій до лікувальних закладів понад 12 тисяч поранених і хворих.

Презентація викликала жваве обговорення, під час якого були порушені і проблемні питання. Серед найвагоміших — навчання лікарсько-сестринського персоналу, який залучають до повітряної евакуації, оновлення й обслуговування медичного обладнання, зокрема і встановленого на реанімаційно-операційному літаку Ан-26 Vita. Так, заступник начальника ВМКЦ ЦР полковник медичної служби Олександр Столяренко розповів, що декілька лікарів ВМКЦ ЦР вже пройшли навчання на відповідних іноземних курсах, і подякував закордонним гостям за надану можливість. Водночас офіцер зазначив, що українські військові медики потребують подальшої підтримки щодо змоги навчатися найкращим практикам за стандартами армій провідних країн.

Окрім того, полковник м/с Олександр Столяренко закцентував увагу на технічному стані літаків і вертольотів, які залучають до аеромедичної евакуації, та медичного обладнання, встановленого на цій техніці.  — На жаль, літаки радянського виробництва майже вичерпали ресурс експлуатації. І якщо найближчим часом ми не покращимо ситуацію, то матимемо погіршення якості аеромедичної евакуації, — зазначив він.

Під час візиту закордонна делегація оглянула реанімобілі ВМКЦ ЦР та санітарний літак Ан-26 Vita.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram