ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Генеральний штаб ЗСУ дав офіційне роз’яснення закону про призов на військову службу резервістів в особливий період

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 22 Квітня 2021, 16:22

Офіційне роз’яснення Головного управління персоналу – J1 ГШ ЗС України Закону України № 1357-IX від 30.03.2021 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку».

Як нагадала пресслужба Генерального штабу ЗСУ, Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку», який ініційований ним (28.05.2020) та розроблений з метою забезпечення реалізації положень оборонної реформи, гарантованого і оперативного доукомплектування Збройних Сил України та інших складових сектору безпеки і оборони військовим резервом людських ресурсів.

Законом України передбачена можливість здійснювати оперативне доукомплектування Збройних Сил України та інших військових формувань за рішенням Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, коли в державі вже введено особливий період, шляхом призову громадян України, зарахованих до військового оперативного резерву, на військову службу без необхідності оголошувати чергову мобілізацію в державі.

Основною метою Закону України є створення законодавчого механізму, який дозволятиме оперативно доукомплектувати резервістами (військово-навченими особами з бойовим досвідом) військові частини всіх складових сил оборони держави під час стрімко наростаючої військової агресії, а також вчасно реагувати на інші раптово виникаючі загрози національній безпеці держави.

Зокрема, Закон України запроваджує новий вид військової служби — «військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період». Отже, в особливий період на таку військову службу можуть бути призвані громадяни України, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зараховані до військового оперативного резерву.

Законодавче врегулювання першочерговості призову резервістів створюватиме сприятливі умови (надаватиме додатковий час) для ухвалення в державі рішення про проведення наступної черги мобілізації — основного механізму кризового доукомплектування військ (сил) людськими ресурсами, включно із запровадженням правового режиму воєнного стану!

Особливості проведення призову громадян України на військову службу за призовом осіб із числа резервістів (в особливий період) визначатиме Генеральний штаб Збройних Сил України. Для оперативного доукомплектування резервістами відповідних військових частин визначатимуться категорії резервістів (з контрактами служби в резерві або військового оперативного резерву), механізми та способи їх призову тощо.

На громадян, яких призиватимуть із числа резервістів в особливий період, поширюватимуться ті ж трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачені для мобілізованих осіб. Резервісти отримали можливість мати відстрочки від такого призову. Зокрема, закріплюються гарантії у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби.

Також Закон, який підписав Президент України:

  • реформує систему військового обліку громадян України та діяльність місцевих органів військового управління, базуючись на європейських принципах та підходах, зокрема нормативно врегульовується створення на базі військових комісаріатів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;
  • вдосконалює порядок ведення військового обліку резервістів у державі, зокрема за допомогою автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Оберіг» (Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів);
  • осучаснює вимоги до адміністративної та кримінальної відповідальності посадових осіб, резервістів, військовозобов’язаних та призовників за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також встановлених правил військового обліку;
  • врегульовує окремі питання проходження громадянами України військової служби, а також виконання військового обов’язку в запасі.
Читайте нас в Telegram
Президент наголосив на важливості постачання ППО для України: Далекобійність вирішує, коли завершиться війна

Президент наголосив на важливості постачання ППО для України: Далекобійність вирішує, коли завершиться війна

Для України вже є позитивне рішення щодо постачання нових систем Patriot, які убезпечать життя людей від російського терору.

Історичний тиждень: Володимир Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС

Історичний тиждень: Володимир Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС

Рада ЄС визначила переговорні рамки для України, які розпочнуться 25 червня у Люксембурзі.

Півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання — Кирило Буданов

Півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання — Кирило Буданов

Захоплений москвою та перетворений у величезну військову базу півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання.

Ворожі «шахеди» розсипаються, коли працює наша «Тунгуска»

Ворожі «шахеди» розсипаються, коли працює наша «Тунгуска»

Сили оборони показали, як працює екіпаж зенітного ракетно-гарматного комплексу 2К22 «Тунгуска».

На одному з напрямків російські військові здалися в полон

На одному з напрямків російські військові здалися в полон

На Покровському напрямку російські військові щодня зазнають чималих втрат у живій силі, а сьогодні, 23 червня, півдесятка окупантів вирішили здатися в полон.

Від початку доби на фронті — 96 боєзіткнень, ворог активізувався на Куп’янському напрямку

Від початку доби на фронті — 96 боєзіткнень, ворог активізувався на Куп’янському напрямку

Ворог продовжує прикладати основні зусилля на Куп’янському та Покровському напрямках. Цієї доби кількість бойових зіткнень на всій лінії фронту збільшилась вже до 96.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Київ

20 окремий батальйон спеціального призначення

Хімік відділення радіаційного, хімічного, біологічного захисту

від 20000 до 120000 грн

Липники, Львівська область

Оператор-монтажер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Радіотелеграфіст у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область

Кухар, військовослужбовець

від 20500 до 22000 грн

Мукачево

Мукачівський прикордонний загін

Снайпер (2 категорії), Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ