Якими б якісно навченими та високо вмотивованими не були солдати, якою б не була їхня чисельність та яким би добрим…
«Колумбійські винищувачі у власному повітряному просторі перехопили російський літак» — повідомлення від Міноборони Колумбії звучить як повний абсурд, адже обидві країни розташовані в різних кінцях світу. Проте це справді офіційна оперативна інформація від оборонного відомства південноамериканської держави, де зазначено, що «19 квітня 2021 року ВПС Колумбії перехопили літак Іл-96-400ВПУ ФСБ РФ у повітряному просторі своєї країни».
Іл-96-400ВПУ ще називають «літаком судного дня». Насправді це повітряний пункт управління — вантажна модифікація незапущеного в серію пасажирського лайнера Іл-96-400М. Злітна маса машини становить 270 тонн, максимальна швидкість — 900 кілометрів на годину, дальність польоту — понад 12 тисяч кілометрів. Про призначення літака й наявне у нього на борту оснащення в мережі немає жодної інформації, але з певних джерел відомо, що на ньому встановлено новітню розвідувальну апаратуру.
Інцидент стався над Карибським морем, на перехоплення російського літака вилетіли винищувачі IAI Kfir колумбійських ВПС. Вони наказали російському літаку покинути їхній повітряний простір, повідомляє оборонне колумбійське відомство. https://www.fac.mil.co/comunicado-2021-4
Влада Колумбії направила ноту протесту послу Росії в Боготі через порушення повітряного простору держави російським літаком.
РФ стверджує, що борт летів з Москви й попереджав про переліт, але… заблукав і увійшов у повітряний простір у дещо іншому районі. Що командний пункт ФСБ робив над Карибським морем, де не мав взагалі перебувати — Росія не уточнює. Напевне, кінцевим пунктом призначення літака імовірно було Нікарагуа.
Проте колумбійські військові не вірять у подібну «штурманську похибку» росіян (пункт управління однієї з наймогутніших спецслужб такі помилки не робить) і не виключають, що літак «працював в інтересах» Венесуели, якій Росія надає різну військову допомогу. У Колумбії й Венесуели наразі стосунки дуже натягнуті, а на борту літака, не виключено, могли бути російські фахівці повітряної розвідки.
Влада Колумбії нагадала, що російські ВПС неодноразово порушували простір країни: двічі у 2020 році і стільки ж 2013-го. У цих випадках порушниками виявлялися російські стратегічні бомбардувальники.
За словами міністра закордонних справ країни Клаудії Блюм, Богота хоче отримати гарантії, що «серйозні і систематичні порушення» її повітряного простору не повторюватиме російська авіація, заявила посадовиця у твітері МЗС. Російському послу заявлено про важливість оперативної відповіді з боку Москви. https://twitter.com/CancilleriaCol/status/1384337544599543808
Російські «навколовійськові» експерти одноголосно заявляють: подібні дії колумбійської влади є наслідком «американського впливу» на Боготу, і це саме США веде «велику війну» проти РФ у всіх куточках планети. Ця подія — звичайне «штурманське недопрацювання» — «непопадання у вікно» (на кількасот кілометрів? — Авт.) — через яке не варто робити трагедії чи провокації… Але от невідомо, хто й кого провокує подібними інцидентами.
Станом на ранок 6 листопада за добу на фронті російські загарбники втратили 1250 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
Війська рф учора, 5 листопада, здійснили кілька атак на Харківську область, що призвело до загибелі та поранення мирних жителів.
Від початку минулої доби відбулося 131 бойове зіткнення. Українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися в глибину нашої території, завдаючи йому ефективного вогневого ураження, виснажуючи по всій лінії фронту.
Тайвань активно цікавиться американською системою дистанційного мінування M136 Volcano.
Сім’ям і батькам військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби, надається допомога в проведенні поховання і компенсуються матеріальні витрати на ритуальні послуги та спорудження надгробків.
Французькі самохідні артилерійські гармати CAESAR вже другий рік активно застосовують Сили оборони України в боротьбі з російськими окупантами.
Захищаємо світ
від 27000 до 31000 грн
Ковель
Військова частина А4825
Якими б якісно навченими та високо вмотивованими не були солдати, якою б не була їхня чисельність та яким би добрим…