ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Майбутні офіцери інженерних військ опановують стандартні процедури НАТО

Прочитаєте за: 2 хв. 20 Квітня 2021, 16:06

На кафедрі тактики підрозділів бойового (оперативного) забезпечення Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбувся комплекс занять з нещодавно впровадженої навчальної дисципліни «Інженерне забезпечення бою за стандартами НАТО». Зокрема, розглядали питання опановування майбутніми офіцерами військовим процесом планування операцій, що використовують штаби, — Military Decision Making Process (MDMP).

Як зазначив начальник кафедри підполковник Дмитро Окіпняк, для курсантів п’ятого і четвертого курсів запроваджено нову навчальну дисципліну «Інженерне забезпечення бою за стандартами НАТО».

— Наші вихованці можуть вивчати організацію інженерного забезпечення операцій за стандартами країн-членів Північноатлантичного альянсу, — розповів офіцер. — Всі заняття проводять з використанням активних та інтерактивних методів, часто англійською. Адже відповідно до Дорожньої карти вдосконалення мовної підготовки у ЗС України на 2021-2024 роки, ця навчальна дисципліна стане одним із перших кроків кафедри до виконання Програми й гарантуватиме належне опанування іноземною мовою.

Під час заняття курсанти зрозуміли принципи військового процесу планування й опанували всі кроки, які відпрацьовують у процедурі MDMP.

— Військовий процес планування MDMP для нас цікавий, адже він суттєво відрізняється від порядку прийняття військового рішення, що ми вивчали раніше. На мій погляд, цей процес ширше розглядає питання аналізу отриманого завдання, допомагає командирам передбачати майбутній розвиток подій, дає змогу виявити ризики, на перший погляд невидимі, але в процесі виконання поставленого завдання можуть суттєво вплинути на результат, — поділився враженнями від заняття курсант Дмитро Москалюк.

Одним із важливих моментів є те, що активну участь у розробці й проведенні навчальних занять беруть представники Збройних сил Великої Британії та Канади.

— Ми дуже цінуємо допомогу закордонних колег і партнерів. Адже вони є джерелом теоретичного та практичного досвіду роботи в багатонаціональних штабах і добре знають процедури планування, — зазначив підполковник Дмитро Окіпняк.

Фото – Національної академії сухопутних військ

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Вишкіл, Новини