ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Блокуванням судноплавства в Чорному та Азовському морях Росія порушує міжнародне право – ЄС

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Квітня 2021, 10:00 0

Своїм рішенням заблокувати певні регіони Чорного та Азовського морів, а також Керченську протоку під приводом військових навчань Росія порушує міжнародне законодавство.

Про це у п’ятницю, напередодні засідання Ради міністрів ЄС, заявив високопоставлений представник Євросоюзу, повідомляє Укрінформ.

«Росія оголосила, що заборонить до жовтня судноплавство у певних регіонах Чорного моря під приводом військових навчань. Ми маємо сказати, що це дуже тривожний розвиток. Це йде всупереч міжнародному праву, свободі судноплавства та статусу Азовського моря. Це відбувається на фоні військового нарощування з російської сторони на кордоні з Україною. Все це – ще один прояв дій російської влади, яка йде у невірному напряму, підвищує напругу та здійснює одноосібні дії в міжнародному просторі. Тож ми маємо це засудити, і подивимося, як розвиватиметься ситуація, перед тим, як здійснювати подальші кроки», – наголосив представник ЄС.

Він зауважив, що питання запровадження додаткових європейських санкцій проти Російської Федерації поки що не стоїть на порядку денному майбутньої зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, і точно такі рішення не прийматимуться наступного понеділка у віртуальному форматі. При цьому представник ЄС не виключив, що питання санкцій може виникнути, якщо якась з країн-членів ініціює його розгляд. Це може стати першим кроком, за яким має слідувати опрацювання на рівні експертних груп, і лише після цього питання щодо нових санкцій може бути розглянуто на політичному рівні, додав він.

«Ми уважно слідкуємо за ситуацією. Потім ми побачимо, чи будуть країни-члени висувати пропозиції щодо потенційних санкцій. Це їхня компетенція, і я не можу передбачати, якими можуть бути їх дії», – сказав представник ЄС.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини, Новини світу та України