ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Курсанти-артилеристи виконали вогневі завдання з САУ «Гвоздика»

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Квітня 2021, 13:55

Увага! Стріляти батареї! Ціль НЗВ «Береза». Снаряд – осколково-фугасний. Підривник – осколковий. Заряд – третій. Приціл – 287, рівень −  понад п’ятнадцять. Основний напрямок: лівіше 022, роз’єднати вогонь від основної в 007. Один снаряд бойовий – зарядити! Увага батареї! Залпом триста-тридцять-три! – дав команду курсант Володимир Дмитришин, який того дня був у ролі старшого офіцера батареї 2С1.

За мить 122-мм гармати «заспівали» на весь полігон. Грім залпу і дим із гармат, наче зависли в повітрі. Тиша… Але невдовзі її знову пронизує чітка команда: «Увага! Стріляти батареї!»

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки продовжується польовий вишкіл курсантів факультету ракетних військ та артилерії Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Як розповів начальник факультету РВ і А полковник Артем Дзюба, понад 400 його підопічних цими днями вдосконалюють практичний вишкіл на полігоні. Особлива увага до цьогорічних випускників. З ними триває посилена підготовка перед випуском.

Власне, цього дня четвертокурсники виконували вогневі завдання з самохідної артилерійської установки 2С1 «Гвоздика».

− На сьогоднішньому занятті курсанти четвертого курсу відпрацьовують практичні заняття з виконання залікових вогневих завдань із закритих вогневих позицій.  Вони виконували обов’язки на посадах від командира батареї до номеру розрахунку. Особливістю цього заняття було те, що виконання вогневих завдань виконувалось у взаємодії  із загальновійськовими підрозділами та із сучасними засобами артилерійської розвідки, які надійшли в одну з частин Збройних Сил України, − розповів старший викладач кафедри наземної артилерії полковник Віктор Мілочкін, який був у ролі керівника стрільби. − Заняття було побудовано таким чином, що під час нього удосконалилися навички як самих курсантів випускного курсу, так і особового складу, який випробував новітні українські засоби артилерійської розвідки.

За словами керівника стрільби, поставлені завдання були досягнені, курсанти здобули добрі практичні навички під час виконання обов’язків за різними посадами при проведенні стрільб.

−  Я був у роль старшого офіцера батареї 2С1. Ми виконували сьогодні  практичні залікові стрільби з бойовою стрільбою. І мені дуже приємно, що всі цілі, по яких працювала батарея, були уражені. Через два місяці в мене і моїх товаришів випуск. Тож, скоро державні екзамени. І нам потрібно більше здобути знань і практичних навичок. Тому ми радіємо кожному такому заняттю. Посилена підготовка перед випуском однозначно дає хороший  результат, − зазначив курсант-випускник Володимир Дмитришин.

Польовий вишкіл курсантів Національної академії сухопутних військ, зокрема і факультету ракетних військ та артилерії, продовжується.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Вишкіл, Репортаж