ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В ОБСЄ повідомили про найбільшу кількість порушень «тиші» на сході України з початку року

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Квітня 2021, 12:15 1

Кількість порушень режиму припинення вогню в зоні конфлікту на сході України, зафіксованих протягом останніх двох тижнів, досягла найвищого рівня у цьому році й була втричі вищою проти аналогічного попереднього періоду.

Про це йдеться у заяві спеціального представника чинного голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі Хайді Грау після чергових зустрічей ТКГ і її робочих груп у форматі відеоконференцій, повідомляє Укрінформ.

Вона зазначила, що засідання відбулися на тлі збільшення кількості порушень режиму припинення вогню.

— За даними СММ, кількість порушень, зафіксованих протягом останніх двох тижнів, досягла найвищого рівня в цьому році й була втричі вищою, як порівняти з аналогічним попереднім періодом. Це негативно позначається і на нашій роботі, — заявила Хайді Грау.

За її словами, протягом останніх двох тижнів також значно почастішали випадки обмежень і перешкод для вільного пересування СММ ОБСЄ і виконання її мандату. Зокрема на дев’ять з десяти польотів БПЛА СММ дальнього радіуса дії впливають радіоелектронні перешкоди.

Хайді Грау повідомила, що дискусію щодо Координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню буде продовжено на майбутніх засіданнях робочої групи з безпеки.

— Однак варто зазначити, що ефективна імплементація цього механізму буде можлива лише за наявності політичної волі значно скоротити кількість порушень режиму припинення вогню з обох боків від лінії зіткнення, — вважає спецпредставниця ОБСЄ.

За інформацією Хайді Грау, в обговореннях учасників засідання політичної робочої групи знову переважали процедурні питання, які перешкодили просуванню у розробленні плану дій у повній відповідності до Мінських угод за дорученням ТКГ.

У центрі уваги гуманітарної робочої групи було усунення перешкод для одночасного відкриття нових пунктів пропуску поблизу населених пунктів Золоте й Щастя Луганської області. На її засіданні також обговорювалися питання, пов’язані зі взаємним звільненням та обміном осіб, утримуваних через конфлікт, повідомила Хайді Грау.

Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Новини