ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військово-Морські Сили готуються до багатонаціональних навчань Agile Spirit 2021

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Квітня 2021, 10:59 6

В Одесі розпочалась заключна конференція з планування багатонаціонального навчання Agile Spirit 2021, до якого залучатимуться військові Грузії, США та низки країн-союзників, зокрема й України. Навчання традиційно відбудуться влітку на території Грузії на військових полігонах «Орфоло» та «Сенакі».

− Від України до навчань залучатиметься зведений підрозділ морської піхоти. Варто зазначити, що ми не вперше беремо в них участь. Наша мета − підвищення сумісності, вдосконалення та підвищення оперативної спроможності під час планування та виконання операцій у багатонаціональному середовищі, а також розвиток можливостей управління та контролю між Альянсом і країнами-партнерами. Тому, відповідно, особовий склад, який представлятиме нашу країну на навчаннях, це  найкращі, − розповів заступник командира окремої бригади морської піхоти полковник Володимир Баранюк.

За словами офіцера, сценарій навчань передбачає командно-штабну та польову підготовку з бойовою стрільбою, взаємодію підрозділів із різних країн під час відпрацювання різних тактичних елементів, а також бойову підтримку в комбінованих операціях.

Як повідомили організатори заходу, у навчаннях візьмуть участь 14 країн. Під час відеоконференції учасники детально обговорили умови участі особового складу ВМС ЗС України та загальний порядок проведення навчання в умовах загострення ситуації у зв’язку зі значним поширенням COVID-19.

− Враховуючи нинішню ситуацію, Грузія висуває певні вимоги до країн-учасниць у зв’язку з пандемією. Наприклад, мова йде про заборону подорожувати авіалініями та здійснювати пересадки, у такому випадку треба буде проходити самоізоляцію. Тому командувачем ВМС ЗС України було ухвалено рішення транспортувати підрозділ, який залучатиметься до навчань, кораблями національного флоту до порту Поті, − зазначила тимчасова виконувачка обов’язків старшого офіцера відділу доктрин, досвіду та багатонаціональних навчань командування підготовки Командування ВМС ЗС України капітан-лейтенант Оксана Сторожук.

Багатонаціональне навчання Agile Spirit триватиме протягом двох тижнів у липні–серпні 2021 року.

Нагадаємо, що Agile Spirit проводяться щорічно з 2011 року. Вони є одним із компонентів співпраці Грузії з США і НАТО, у рамках якого грузинські військові проходять підготовку для участі в міжнародних миротворчих місіях. Навчання проводяться за сприяння морських піхотинців США раз на 2 роки та чергуються з багатонаціональними навчаннями  NOBLE PARTNER, які також відбуваються у Грузії.

У Agile Spirit 2019 взяли участь понад 3000 військових із 14 країн-членів НАТО та країн-партнерів. Серед них − Грузія, США, Велика Британія, Латвія, Литва, Польща, Норвегія, Бельгія, Болгарія, Греція, Чорногорія, Румунія, Туреччина та Україна.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Навчання та тренування, Новини