ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На Харківщині відкрили виставку, присвячену борцям за українську свободу

Суспільство
Прочитаєте за: 2 хв. 13 Квітня 2021, 15:56

На базі Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбулася презентація виставки «Фактор свободи» та демонстрація артплакатів про життя й діяльність відомих українських діячів. Захід організували представники Північно-східного відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП). Відвідали виставку офіцери, викладачі й курсанти університету, а також мешканці міста.

За словами організаторів, цей проєкт розповідає про трьох відомих українських діячів: Степана Бандеру, Івана Мазепу й Симона Петлюру. На думку авторів, цих людей поєднує дуже важливий елемент — це фактор свободи.

— Завдяки цій виставці ми можемо розповісти майбутнім українським захисникам про життя трьох відомих постатей, які у своєму житті зробили вибір на користь того, аби здобути свободу для українців, — зазначила очільниця Північно-східного відділу УІНП, кандидатка історичних наук Марія Тахтаулова. — Ми підготували дуже багато цікавої інформації про друзів, ворогів, ключові події та висловлювання цих людей, продемонстрували низку світлин. Загалом виставка розрахована на легке, однак історично вивірене та ґрунтовне сприйняття життя цих постатей.

Також присутнім розповіли про основні етапи становлення та маловідомі факти з життя героїв виставки. Водночас курсанти поділилися своїми знаннями про українських діячів.

— Мені було дуже цікаво дізнатися про життя й діяльність людей, які формували Україну як незалежну державу. Для нас, майбутніх офіцерів Збройних Сил України, особливо актуально знати історію становлення нашої країни та пам’ятати тих, хто присвятив усе своє життя боротьбі за незалежність українського народу, — розповіла курсантка Світлана Лисенко.

Варто додати, що виставка експонується в фоє університетського клубу, де її можуть переглянути всі охочі.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
З Краматорська евакуюють пам’ятки для збереження культурної спадщини
З Краматорська евакуюють пам’ятки для збереження культурної спадщини

У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.

$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах
$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах

Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.

«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції
«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції

Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.

Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту
Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту

Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.

«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню
«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню

В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.

Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї
Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї

Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.

ВАКАНСІЇ
Військовослужбовець за контрактом

від 20100 до 120000 грн

Запоріжжя

Шевченківський РТЦК

Кулеметник

від 21000 до 121000 грн

Червоноград

Червоноградський РТЦК та СП

Бухгалтер (матеріальний стіл), військовослужбовець

від 23000 до 23000 грн

Дніпро

25 Окрема повітрянодесантна Січеславська Бригада

Розвідник-навідник 155 окремий батальйон територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Сержант з матеріального забезпечення

від 25000 до 120000 грн

Дніпро

108 ОБр Сил ТрО

Майстер з ремонту та обслуговуванню безпілотних літальних апаратів

від 20000 до 120000 грн

Покровськ

107 ОБТРО м. Маріуполь

--- ---