ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Дніпрі готують до запуску на орбіту вітчизняний космічний апарат «Січ-2-1»

Прочитаєте за: 3 хв. 12 Квітня 2021, 18:26 2

До Всесвітнього дня авіації та космонавтики в КБ «Південне» розповіли про досягнення й поділилися планами на майбутнє.

Довідково. Державне підприємство «Конструкторське бюро “Південне”» — стратегічно важливе для держави головне підприємство космічної галузі України, яке забезпечує реалізацію повного циклу створення та експлуатації ракетно-космічної техніки й займає одне з провідних місць на світовому космічному ринку.

Історія «Конструкторського бюро “Південне”» бере свій початок із травня 1951 року, коли в Дніпропетровську на базі автомобільного заводу було започатковано ракетне виробництво. Але офіційним днем заснування підприємства вважається 10 квітня 1954 року. Саме тоді відділ Головного конструктора заводу № 586 було перетворено на Особливе конструкторське бюро № 586 (ОКБ-586), яке нині має назву ДП «КБ “Південне” імені М. К. Янгеля».

За 67 років свого існування «КБ “Південне” імені М. К. Янгеля» розробило 4 покоління бойових стратегічних ракет різного виду базування (13 бойових ракетних комплексів стратегічного призначення), 9 типів космічних ракет-носіїв, близько 50 типів ракетних двигунів і рушійних установок, а також некосмічні вироби, які застосовують у різноманітних сферах. За цей час у навколоземний простір було запущено більш ніж 400 супутників власної розробки підприємства. На підприємстві створено замкнутий цикл розроблення, виготовлення й випробувань космічних апаратів, які відповідають найсучаснішому світовому рівню. Сьогодні тут працюють над дослідним та експериментальним виробництвом, розробляють і впроваджують прогресивні технології в процес створення нових зразків ракетно-космічної техніки. Працівники КБ «Південного» створили потужну вітчизняну кооперацію з близько 120 промисловими підприємствами й науковими організаціями.

Останнім часом спеціалісти КБ працюють над космічним апаратом «Січ-2-1», який планують запустити цього року. Супутник призначений для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль. За його допомогою також можна буде здійснювати моніторинг параметрів магнітосфери Землі.

За словами тимчасового виконувача обов’язків Генерального директора КБ «Південне» Олександра Кушнарьова, на минулому тижні Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, згідно з якою з’явилася можливість завершити створення нового супутника, наземного комплексу з приймання переданої ним інформації, а також підготувати запуск космічного апарата на орбіту.

— Це дає нам можливість укласти контракти з українськими підприємствами на виконання робіт, а також завершити завдання, поставлене перед нами Президентом України Володимиром Зеленським, — запустити супутник у космос до кінця цього року. Крім того, КБ «Південне» виконує свої зобов’язання з авторського нагляду за виготовленням першого ступеня ракети-носія Antares перед американською корпорацією Northrop Grumman. Ця ракета-носій повинна вивести на орбіту космічний корабель для доставлення вантажів на МКС. Також продовжується співпраця в європейському проєкті Vega щодо забезпечення разом з «Південмашем» поставлення двигунів першого та другого ступенів ракет-носіїв. У процесі робота з проєктів Державного оборонного замовлення, — повідомив Олександр Кушнарьов.

58
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram