— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…
До Всесвітнього дня авіації та космонавтики в КБ «Південне» розповіли про досягнення й поділилися планами на майбутнє.
Історія «Конструкторського бюро “Південне”» бере свій початок із травня 1951 року, коли в Дніпропетровську на базі автомобільного заводу було започатковано ракетне виробництво. Але офіційним днем заснування підприємства вважається 10 квітня 1954 року. Саме тоді відділ Головного конструктора заводу № 586 було перетворено на Особливе конструкторське бюро № 586 (ОКБ-586), яке нині має назву ДП «КБ “Південне” імені М. К. Янгеля».
За 67 років свого існування «КБ “Південне” імені М. К. Янгеля» розробило 4 покоління бойових стратегічних ракет різного виду базування (13 бойових ракетних комплексів стратегічного призначення), 9 типів космічних ракет-носіїв, близько 50 типів ракетних двигунів і рушійних установок, а також некосмічні вироби, які застосовують у різноманітних сферах. За цей час у навколоземний простір було запущено більш ніж 400 супутників власної розробки підприємства. На підприємстві створено замкнутий цикл розроблення, виготовлення й випробувань космічних апаратів, які відповідають найсучаснішому світовому рівню. Сьогодні тут працюють над дослідним та експериментальним виробництвом, розробляють і впроваджують прогресивні технології в процес створення нових зразків ракетно-космічної техніки. Працівники КБ «Південного» створили потужну вітчизняну кооперацію з близько 120 промисловими підприємствами й науковими організаціями.
Останнім часом спеціалісти КБ працюють над космічним апаратом «Січ-2-1», який планують запустити цього року. Супутник призначений для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль. За його допомогою також можна буде здійснювати моніторинг параметрів магнітосфери Землі.
За словами тимчасового виконувача обов’язків Генерального директора КБ «Південне» Олександра Кушнарьова, на минулому тижні Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, згідно з якою з’явилася можливість завершити створення нового супутника, наземного комплексу з приймання переданої ним інформації, а також підготувати запуск космічного апарата на орбіту.
— Це дає нам можливість укласти контракти з українськими підприємствами на виконання робіт, а також завершити завдання, поставлене перед нами Президентом України Володимиром Зеленським, — запустити супутник у космос до кінця цього року. Крім того, КБ «Південне» виконує свої зобов’язання з авторського нагляду за виготовленням першого ступеня ракети-носія Antares перед американською корпорацією Northrop Grumman. Ця ракета-носій повинна вивести на орбіту космічний корабель для доставлення вантажів на МКС. Також продовжується співпраця в європейському проєкті Vega щодо забезпечення разом з «Південмашем» поставлення двигунів першого та другого ступенів ракет-носіїв. У процесі робота з проєктів Державного оборонного замовлення, — повідомив Олександр Кушнарьов.
@armyinformcomua
Станом на ранок 16 січня за добу на фронті російські загарбники втратили 1480 осіб вбитими та пораненими.
Упродовж доби окупанти завдали 418 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області.
Від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень. Українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися в глибину нашої території, завдаючи йому вогневого ураження.
«Так, у мене росіяни забрали дім, потім забрали у мене другий раз дім. Але... життя ж то не забрали? Я ж продовжую жити. І продовжувати треба жити де завгодно. Головне — щоби в Україні. Мене мотивує те, щоб росіяни не прийшли сюди та не знищили тут все, не вбили мою дитину і дружину. Бо я бачив на власні очі, що відбувається там, куди приходить Росія», — говорить Єлизар Гранков.
Повільне відновлення економіки, розвиток воєнних галузей, висока інфляція та підвищення податків. Про підсумки 2024 та очікування від 2025 року АрміяInform розповів експерт Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Олександр Чупак.
Розгорнута Пентагоном у Вашингтоні система, відома як розширена регіональна ситуаційна обізнаність (ERSA), об’єднує вдосконалені камери візуального розпізнавання та лазери.
— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…