ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Центр протезування «Без обмежень» отримав дозвіл на встановлення міоелектричних замінників рук пораненим ветеранам війни

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Квітня 2021, 9:37 155

За чотири роки свого існування Центр протезування «Без обмежень», засновником якого є уродженець Індії Нагендер Парашар, встановив близько 100 пораненим учасникам російсько-української війни високотехнологічні  протези замість ампутованих нижніх кінцівок.

— Фактор, який уповільнює процес розвитку протезування й реабілітації в нашій державі, — це бюрократична система, яка дуже повільно реагує на повсякденні виклики, — розповів директор центру Андрій Овчаренко. — Для того, щоб  ми могли встановлювати пацієнтам високотехнологічні протези верхніх кінцівок, потрібно було витратити чимало часу та оформити безліч документів на  отримання спеціального сертифікату Міністерства соціальної політики.

Частково надмірну бюрократичність дій чиновників можна пояснити тим, що дорогі протези ветеранам війни встановлюють державним коштом, якого, як завжди, на всіх не вистачає. До того ж за кордоном багатофункціональні протези теж видають не всім. Ступінь мобільності кожного пацієнта і необхідність протезування  визначає  лікар-реабілітолог.

— Суть технології міоелектричного приладу в тому, що протез має датчики, що зчитують слабкі електричні сигнали з м’язів на куксі пацієнта і перетворюють їх у складні рухи механічних пальців, які повторюють типові людські жести, — пояснює Овчаренко і демонструє металеву кисть та спеціальний тубус з електронікою.  — Такі рухи називаються захватом і мають півтора десятка базових функцій. Можна взяти олівець і навіть щось написати, гортати сторінки книги, користуватися гаджетами, потиснути при зустрічі руку тощо. Штучну кисть можна обтягнути косметичною оболонкою кольору людської шкіри чи без неї — залежно від бажання власника.

За словами директора центру, металево-карбонову кисть закуповуватимуть за кордоном, а  майстри підприємства виготовлятимуть  безпосередньо сам куксоприймач з «нафаршированою» електронікою, встановлюватимуть протез та здійснюватимуть сервісний супровід.

І ще трохи інформації. Київський Центр протезування «Без обмежень» цього року передислокувався з Подолу в нове просторе приміщення по вулиці Петра Чаадаєва, 2-б. У новому офісі — зручна примірочна для пацієнтів, кімната для відпочинку клієнтів.

Відтепер центр має свої філіали у Львові, Запоріжжі, Дніпрі, Черкасах, Кривому Розі, Хмельницькому, Одесі та Ковелі.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Публікації, Реабілітація, Соціальний захист