ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Шахраї викрали 300 000 гривень − виплату за загиблого сина-добровольця. На захист батька стали ветерани АТО

Новини Суспільство
Прочитаєте за: 3 хв. 7 Квітня 2021, 13:41

Активісти Громадської організації «Асоціація учасників та інвалідів АТО» з Миколаєва домоглися повернення батьку загиблого в АТО дитячого письменника Олексія Кваші викрадених шахраями 300 тис. гривень.

Найпримітніше в цій історії те, що аферистами виявилися державні службовці.

Олексій загинув у районі АТО у липні 2015 року, куди відправився добровольцем. У  жовтні того ж року його батько Дмитро Олексійович Кваша отримав від держави одноразову виплату за загиблого сина − 302 тис. гривень.

Наприкінці 2018 року державний виконавець Заводського відділу державної виконавчої служби у місті Кам’янське на Дніпропетровщині Світлана Мартиненко списує з карти 270 тис. грн на користь певної особи, адреса якої виявилася згодом недійсною. І ще 27 тис. гривень як виконавчий збір. Дізнавшись про зникнення грошей, Дмитро Олексійович звернувся до адвоката ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО». Ветерани взялися допомогти батькові загиблого героя.

− Виконавчий лист був підроблений, про що є всі необхідні докази й вони передані правоохоронцям. Вибір шахраїв пав на Дмитра Квашу, бо він зберігав кошти та не робив ніяких транзакцій по карті тривалий час і не перевіряв баланс, − каже голова організації Ілля Шполянський. – У даному випадку йдеться про високу ймовірність змови працівників соціального захисту, відділення банку, державного виконавця та особи, якій перерахували кошти.

Ілля Шполянський зазначив, що активісти ще 2 жовтня 2020 року домоглися проведення у Верховній Раді засідання тимчасової спеціальної комісії з питань ветеранів війни, яка направила всі необхідні звернення до відповідних органів. До справи залучили Міністерство у справах ветеранів, профільний комітет Верховної Ради, десятки інших інстанцій.

Водночас ветерани продовжували системно добиватися відновлення справедливості в цьому, жахливому в своєму цинізмі, випадку.

І ось, 30 березня, за рішенням П’ятого апеляційного адміністративного суду в Одесі держава зобов’язана повернути Дмитрові Кваші 270 тис. гривень (27 повернуто раніше) та виплатити 70 тис. гривень відшкодування моральних збитків. Водночас дії державних виконавців визнані протиправними. Виконавця та керівника районної виконавчої служби чекають повна/неповна службова невідповідність та неминуче звільнення.

Але це не остаточна крапка у цій справі. Наразі слідчі Національної поліції продовжують розслідування цього злочину, уже визначено коло причетних осіб, готують підозри. Справа перебуває на контролі Генеральної прокуратури. Після рішення суду шахраї також змушені будуть відповідати за спричинення державі збитків у особливо великих розмірах.

Попри позитивний для батька загиблого героя результат, активісти не збираються зупинятися на досягнутому.

− У судовому рішенні досить детально розписано, чому відмова суду першої інстанції суперечить законодавству, − зазначив Ілля Шполянський. −  З моєї особистої точки зору, дії судді першої інстанції непрофесійні та мотивовані небажанням брати на себе відповідальність. Більш того, я вважаю, що суд фактично своїм рішенням міг узаконити протиправні дії виконавців, які можуть списувати будь-які кошти, за будь-яким підробленим рішенням суду. Ми обов’язково звернемось до Вищої кваліфікаційної комісії судів з цього питання. Також маємо надію, що Міністерство юстиції не подаватиме касацію, а, отже, найближчими місяцями кошти будуть повернуті Дмитру Олексійовичу і справедливість буде повністю відновлена.

Кореспондент АрміяInform
Атака на порт Бердянська, нічний терор росії, наземний робот на штурмі з бійцями: стрім
Атака на порт Бердянська, нічний терор росії, наземний робот на штурмі з бійцями: стрім

В порту Бердянська уразили російський суховантаж «Леонід Пестриков». Спершу його атакували безпілотником класу Front Strike, проте цього виявилося замало.

Від єгерів до десантників: 68-ма бригада офіційно стала аеромобільною
Від єгерів до десантників: 68-ма бригада офіційно стала аеромобільною

68-ма окрема єгерська бригада, яка навесні увійшла до складу 8-го корпусу Десантно-штурмових військ, офіційно стала аеромобільною.

Під завалами знайшли ще трьох людей: кількість жертв удару по Дніпру зросла до 15
Під завалами знайшли ще трьох людей: кількість жертв удару по Дніпру зросла до 15

У Дніпрі продовжується пошуково-рятувальна операція після російського масованого удару.

Дві третини ворожих атак припали на Покровський та Гуляйпільський напрямки — Генштаб ЗСУ
Дві третини ворожих атак припали на Покровський та Гуляйпільський напрямки — Генштаб ЗСУ

Від початку доби агресор 54 рази атакував позиції Сил оборони.

Книги плюс: у застосунку Армія+ з’явилися знижки для читачів
Книги плюс: у застосунку Армія+ з’явилися знижки для читачів

До програми «Плюси» в Армія+ долучилися українські видавництва «Фоліо» та Librarius.

Вночі на зв’язку, вдень у тюрмі: затримали коригувальника російських атак по Дніпру 2 червня
Вночі на зв’язку, вдень у тюрмі: затримали коригувальника російських атак по Дніпру 2 червня

Ним виявся завербований ворогом колишній військовий з Криничанського району області з російським паспортом.

ВАКАНСІЇ
Військовослужбовець у Волочиськ

від 20000 до 150000 грн

Волочиськ

Сьомий відділ Хмельницького РТЦК та СП

Інженер-електромеханік

від 16000 до 19000 грн

Львів

4762 військове представництво МОУ

Офіцер групи психологічного супроводу та відновлення

від 25000 до 25000 грн

Київ

131 окремий батальйон 112 ОБр Сил ТрО

Навідник

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

81 ОАеМБр

Зовнішній пілот (оператор) безпілотних літальних апаратів

від 20100 до 120100 грн

Дніпро

128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Старший стрілець-оператор, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

--- ---