ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На заводі «Маяк» планують адаптувати вітчизняні міномети під натівські боєприпаси

Новини Озброєння та військова техніка
Прочитаєте за: 2 хв. 6 Квітня 2021, 15:43

ПАТ «Завод Маяк», який входить до складу ДК «Укроборонпром», отримав першу партію мінометів «Молот» для поточного ремонту. За словами генерального конструктора підприємства Олександра Гордєєва, претензій від військових щодо якості мінометних стволів не було. Втім, були побажання щодо збільшення антикорозійного покриття внутрішнього каналу ствола. Тому на підприємстві вирішили зробити покриття поверхні ствола  більш стійкою до корозії.

Претензії від військових щодо якості мінометних стволів не надходили. Втім, були побажання щодо збільшення антикорозійного покриття внутрішнього каналу ствола.

Необхідно зауважити, що в бойових умовах не завжди є можливість належного догляду за мінометом. Водночас виробники рекомендують, незалежно від того, стріляли з міномета чи ні, раз на тиждень потрібно чистити стволи. Щодо опорних плит, то обслуговування та їх ремонт не складний, тож здійснюється безпосередньо у військових частинах й обмежується оновленням покриття.

Незалежно від того, стріляли з міномета чи ні, раз на тиждень виробник рекомендує чистку ствола.

Кожний міномет, який надійшов на ремонт, ретельно вивчають. Після дослідження головний конструктор робить висновок. Поломки кожного міномета класифікують і розділяють на експлуатаційні та конструктивні. Якщо виявляють конструктивну помилку конструкції вузла, то його змінюють та вдосконалюють. Безпосередньо у разі експлуатаційних поломок здійснюють ремонт.

Заводським браком є поломки вузлів та деталей, які виготовлені без дотримання технологічних циклів або креслень. Поломки з вини експлуатанта є результатом недбалого ставлення до обслуговування. По міномету відразу видно, який був у нього господар.

Під час активних бойових дій на сході України у 2015–2016 роках М-120-15 «Молот» випробували максимальним бойовим навантаженням. І це були не одиничні дослідні зразки, а партія, що налічує сотні мінометів. Жоден новий зразок артилерійської зброї сучасності не проходив такого масового випробування війною. 

Під час активних бойових дій на сході України у 2015–2016 роках М-120-15 «Молот» випробували максимальним бойовим навантаженням. І це були не одиничні дослідні зразки, а партія, що налічує сотні мінометів.

Досвід експлуатації дозволяє виявити конструкторські прорахунки, слабкі місця технологічного процесу, недоліки в навчанні артилеристів та безпосередньої експлуатації міномета у військах.

Насамкінець Олександр Гордєєв зазначив, що підприємство планує, крім «Молотів»,  розпочати ремонти 120-мм мінометів 2Б11. А ще в планах колективу підприємства адаптувати вітчизняні міномети під міни натівського виробництва.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Одягли пончо, і думали, що ми їх не бачимо»: на Північно-Слобожанському напрямку росіяни повірили у свою невидимість

На Північно-Слобожанському напрямку кожен рух окупантів відстежують дронами, а потім знищують безпілотниками.

«Бабусю, покладіть спочатку поранену»: НРК врятував одразу чотирьох цивільних на Лиманщині
«Бабусю, покладіть спочатку поранену»: НРК врятував одразу чотирьох цивільних на Лиманщині

Бійці полку безпілотних систем «Kraken 1654» провели унікальну триетапну операцію з порятунку із зони бойових дій одразу чотирьох цивільних.

ГУР попередило про тривалу атаку: росія готує масований удар ракетами й балістикою
ГУР попередило про тривалу атаку: росія готує масований удар ракетами й балістикою

Росія розпочала комбіновану повітряну атаку по Україні, яка може тривати довгий час і включати кілька хвиль ударів.

«Одна ракета — один „Шахед“»: пілот МіГ-29 за тиждень збив п’ять ворожих дронів
«Одна ракета — один „Шахед“»: пілот МіГ-29 за тиждень збив п’ять ворожих дронів

Льотчик-винищувач на позивний WEST із бригади тактичної авіації повітряного командування «Захід» нищить російські ударні дрони просто в небі.

Масована повітряна атака: велика кількість «Шахедів» рухається від кордону з Білоруссю
Масована повітряна атака: велика кількість «Шахедів» рухається від кордону з Білоруссю

Сьогодні від ранку противник здійснює масовану повітряну атаку на Україну і намагається змінити тактику застосування «Шахедів».

У Київському авіаційному інституті планують готувати військових пілотів і командирів дронових підрозділів
У Київському авіаційному інституті планують готувати військових пілотів і командирів дронових підрозділів

Олексій раніше брав участь у шоу «Мамахихотала», а нині він начальник кафедри військової підготовки Національного університету «Київський авіаційний інститут»

ВАКАНСІЇ
Військовослужбовець в ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Конотоп

Старобільський РТЦК та СП

Кухар

від 20000 до 25000 грн

Львів

Військова частина А0583 (ВСП)

Водій категорії В, С, Е

від 20000 до 100000 грн

Надвірна

Надвірнянський РТЦК та СП

Водій-механік евакуаційного відділення

від 25000 до 35000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Діловод загального діловодства, працівник ЗСУ

від 6000 до 7000 грн

Дніпро

Комендатура військових сполучень (Дніпро)

Офіцер штабу

від 60000 до 130000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

--- ---