ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Моршинкурорт» активізує роботу післяковідної та психологічної реабілітації ветеранів

Прочитаєте за: 6 хв. 5 Квітня 2021, 16:39 25

В Україні є чимало санаторно-лікувальних закладів, де можна гарно відпочити, покращити своє здоров’я та добряче зміцнити імунітет. Військовослужбовці можуть це зробити у військових санаторіях, їх перелік є на сайті Міноборони України. А путівку можна отримати, безпосередньо звернувшись до лікаря своєї медчастини чи військового госпіталю. Проте українські захисники, з числа учасників бойових дій, мають право й на щорічну безоплатну психологічну реабілітацію як у санаторно-курортних закладах Міноборони, так і в цивільних установах. Не менш актуальним сьогодні є й відновлення здоров’я та загартування свого організму в умовах глобальної боротьби з коронавірусною хворобою. Саме тому, з початком відпочивального сезону в Україні, АрміяInform розпочинає цикл матеріалів про цивільні курортно-оздоровчі установи, котрі надають послуги з психологічної реабілітації та санаторно-курортного лікування військовослужбовцям Збройних Сил України, ветеранам АТО/ООС та іншим пільговим категоріям громадян. 

Усі чули про знаменитий в Україні санаторій «Моршинкурорт» і його унікальні джерела мінеральних вод. Сьогодні цей бальнеологічний курорт у передгір’ї Карпат поєднує корисне з приємним і надає можливість українським захисникам пройти курс психологічної реабілітації, санаторно-курортного лікування, відпочити та відновити здоров’я після перенесеного ковіду. 

Майже 150 років тому Моршин відкрився як курорт для лікування легеневих захворювань, адже саме його розташування серед тисячі гектарів прадавніх карпатських лісів сприяло ефективному оздоровленню. А згодом, коли дослідили унікальні властивості мінеральних вод, що зароджуються в надрах землі цієї місцевості, місто стало відомим як курорт гастроентерологічного профілю. 

Нині санаторій надає послуги з лікування не лише органів травлення, а й інших напрямків: опорно-рухового апарату, урологічних та гінекологічних захворювань, захворювань серця та легень, цукрового діабету та нервової системи. Крім того, «Моршинкурорт» проводить якісне реабілітаційне лікування за багатьма профілями, а саме:  нейрореабілітація, м’язово-скелетна, пульмонарна, психологічна реабілітація для учасників АТО та членів їхній сімей тощо. Пульмонологія, до речі, сьогодні є досить популярною та найбільш затребуваною серед відвідувачів, адже спеціалісти санаторію в галузі лікування захворювань легень допомагають людям, що перехворіли на COVID, відновити своє здоров’я та зміцнити імунітет на тривалий час. 

– Послуги з кардіо-пульмонарної реабілітації в нашому санаторії надаються давно, проте останнім часом вони користуються особливою популярністю серед людей, котрі перехворіли коронавірусною хворобою, − розповідає заступник директора з реалізації санаторно-курортних послуг Микола Фурманюк. – Для цього розроблена спеціальна програма реабілітації після ковіду, підготовлені відповідні фахівці, а також підібраний спектр діагностичних та лікувальних процедур. Добре, що нині все більше людей розуміє важливість регулярної профілактики та підтримання імунітету.

Психологічна реабілітація плюс безкоштовний бонус у подарунок

П’ять років тому «Моршинкурорт» запропонував Міністерству у справах ветеранів України свої послуги з надання психологічної реабілітації та санаторно-курортного лікування для учасників бойових дій. 

– У санаторії психологи працюють постійно, тому у 2016 році ми були одними із перших, хто запропонував Мінветеранів свої послуги з психологічної реабілітації ветеранів, − пригадує Микола Федорович. – Ми вміємо працювати з людьми, котрі пройшли війну, тим паче, що близько десяти спеціалістів нашого санаторію теж були мобілізованими й брали участь в антитерористичній операції. 

Психологічна реабілітація в санаторії включає в себе кілька етапів. Найперше, це психологічна діагностика, а саме індивідуальна та групова робота з психотерапевтом і психологом. Уже після визначення психологічного стану та первинних заходів з учасником бойових дій може проводитись інформування, психологічне консультування, а також психотерапія. 

– Із пацієнтами працюють психотерапевт та психолог, − розповів заступник медичного директора «Моршинкурорту» з лікувально-діагностичної роботи Богдан Магасевич. – Кваліфіковані лікарі відповідають усім необхідним вимогам та мають вищу освіту другого та третього рівня за напрямком психологія. У нашому санаторії психологічна реабілітація має особливий підхід, адже, крім психологічних послуг, ми ще включаємо в план лікування деякі послуги санаторно-курортного лікування, а саме: бальнеотерапію, питне лікування мінеральними водами, ландшафтотерапію, коучинг емоційного відновлення. Популярною у нас є й арттерапія. 

Варто відзначити, що до процесу психологічної реабілітації колишніх та діючих військових постійно залучається відомий кризовий психолог, тренер Українського інституту Позитивної психотерапії Ростислава Пекарюк, котра має досвід у роботі з постраждалими учасниками Революції Гідності та учасниками АТО/ООС. 

–  Минулого року близько трьохсот учасників АТО проходило психологічну реабілітацію у нашому закладі та ще практично стільки ж оздоровлювались за путівкою санаторно-курортного відпочинку, − каже Микола Фурманюк. – Насправді ми можемо прийняти набагато більше українських захисників, що й запланували на цей рік. Звісно, кількість відвідувачів щороку зростає, адже зростає кількість учасників бойових дій. Проте все рівно не всі воїни, ветерани АТО/ООС знають, як отримати путівку в санаторій та до кого звернутись. 

Не відмовляйте собі в тому, що можете дозволити…

Сьогодні бальнеологічний комплекс «Моршинкурорт» − це близько 25 гектарів екологічно чистої території, котрий об’єднав колишні санаторії: «Лаванда», «Черемош», «Дністер», «Світанок» та «Перлина Прикарпаття». У кожному з них є одно-, дво- та трьохмісні номери різних категорій з усіма зручностями. 

– Поруч із корпусами розташована загальнокурортна Бальнеолікарня, Лікувально-діагностичний центр, бювет мінеральних вод та Палац культури, − продовжує заступник директора «Моршинкурорту». – Кількість процедур, котрі ми надаємо – величезна. Це і лікувальні ванни та душі, і озокеритолікування, інгаляції та фітотерапія, спелеотерапія, гінекологічні та урологічні процедури, нордична ходьба тощо. Усього близько вісімдесяти різних методик лікування.

У Палаці культури практично кожного дня проводяться різні розважальні заходи. Та й у центрі містечка є досить розвинута інфраструктура: величезний парк для прогулянок, кафе, ресторани та відомий місцевий амфітеатр. 

– Іноземні інвестори тривалий час допомагали коштами місцевій владі для розвитку інфраструктури, та й громада досить часто виграє багатотисячні мікропроєкти для покращення благоустрою населеного пункту, − запевняє Микола Федорович. – Крім того, наші відвідувачі мають можливість поїхати на різні екскурсії в Карпати, монастирі, водоспади, лижні бази, що за 20-30 кілометрів звідси. Я гадаю, що не потрібно відмовляти собі в тому, що можна дозволити, тим паче, якщо цей відпочинок чи лікування гарантовані державою. 

Адреса – Моршин. Де можна отримати путівку?

«Моршинкурорт» радо запрошує на відпочинок та психологічну реабілітацію учасників російсько-української війни, постраждалих учасників Революції Гідності, а також членів їхніх сімей. Путівку можна отримати в органі соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання. 

– Перелік документів для отримання курортної путівки практично всюди однаковий, − говорить Микола Фурманюк. – Це заява, копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, копія паспорта та ідентифікаційного номера платника податків. Далі справа часу: чекаєте, аби орган соцзахисту погодив вашу поїздку в санаторій та надав вам тристоронню угоду, котру учасник бойових дій привозить до нас у санаторій разом зі своїм хорошим настроєм та бажанням оздоровлюватись. 

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Армія і суспільство, Реабілітація, Соціальний захист