Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…
Для всіх, хто цікавиться новинами озброєння й військової техніки іноземного виробництва, АрміяInform підготувала огляд найважливіших подій у цій сфері за останній тиждень. З минулими актуальними публікаціями можна ознайомитися тут. У цьому випуску читайте про європейські безпілотні наземні системи, модернізовані лазерні системи, бойові літаки P-8A Poseidon та новий турецький 81-мм міномет Alkar.
Естонська компанія Milrem Robotics представить проєкт розробки безпілотних наземних систем європейського стандарту iMUGS на конференції SMi Group з військової робототехніки та автономних систем, що триватиме з 12 по 13 квітня 2021 року. Про це повідомляє Defense Express.
Проєкт iMUGS передбачає розробку стандартної європейської безпілотної наземної системи (EUGS), яка буде базуватися на безпілотній платформі THeMIS від Milrem Robotics та матиме на озброєнні визначений перелік корисного навантаження.
Як зазначають у Milrem Robotics, THeMIS уже придбали одинадцять країн, сім з яких є членами НАТО: США, Велика Британія, Німеччина, Норвегія, Франція, Нідерланди та власне Естонія.
Платформа THeMIS від Milrem Robotics уже встигла зарекомендувати себе в Малі під час контртерористичної операції «Бархан». Під час розгортання THeMIS подолав понад 1200 км одного з найсуворіших ландшафтів світу з грунтом із вулканічних порід та температурою понад 50 °C. Загалом безпілотна платформа пропрацювала понад 330 годин.
У морській піхоті США наземні лазерні системи, які можуть бути встановлені на транспортних засобах для знищення БПЛА, нині мають більш сильні промені для боротьби з повітряними загрозами. Про це повідомляє Military.com.
Корпус морської піхоти уклав нову угоду з Boeing на 2,5 млн доларів на обслуговування компактної системи лазерної зброї на найближчі п’ять років. Вона може використовуватися як на суші, так і в морі.
Варто додати, що компанія Boeing нещодавно завершила черговий етап модернізації компактних систем лазерної зброї. Це дасть змогу морським піхотинцям збивати більші безпілотники. Оновлення також зробили лазерну зброю надійнішою, швидшою і дозволяє націлюватись на більше БПЛА на великі відстані.
Нагадаємо, що морські піхотинці США почали випробовувати таку систему у 2019 році. Торік під час випробувань модернізованого варіанту лазерної зброї в Юмі (штат Арізона) вдалося знищити 12 із 12 безпілотників. Нині ці оновлені системи вже доставлені до підрозділів морської піхоти США.
Військово-морські сили США уклали контракт із корпорацією Boeing вартістю 1,6 млрд доларів, який передбачає поставку дев’яти літаків P-8A Poseidon для американського флоту та двох таких літаків – для флоту Австралії. Про це повідомляє Naval News.
Також відзначається, що P-8A Poseidon – це бойовий літак великої дальності, який використовується для боротьби з підводними та надводними човнами. Він є надважливим для збору розвідданих, спостереження, пошуку та порятунку. Мережа літаків розгорнута по всьому світові й представлена 103 одиницями.
Турецька компанія Aselsan представила систему озброєння Alkar, яка має в башті 81-мм мінометну гармату, автоматичну систему наведення та завантаження боєприпасів, механізм віддачі та систему управління вогнем. Про це повідомляється на Army Recognition.
Alkar може бути інтегрованим у гусеничні або колісні машини та нерухомі платформи завдяки своїй модульній архітектурі. Дальність міномета становить від 100 м до 6,4 км залежно від гладкого або нарізного типу ствола. Підготовка до стрільби становить менше хвилини. Стрільба може проводитися в ручному або автоматичному режимі.
Ствол у Alkar може обертатися на 360 градусів завдяки вдосконаленій електромеханічній баштовій системі. Як й інші міномети, він може стріляти під великим кутом.
Точне визначення місця розташування та орієнтації ствола забезпечується системою позиціонування Ateletsel, яка використовує орієнтований на завдання кольоровий графічний інтерфейс користувача. Також Alkar дозволяє проводити швидкі та точні балістичні розрахунки. Метеорологічну інформацію можна отримувати за допомогою цифрового зв’язку. Крім того, система може відображати інформацію на цифровій карті поля бою.
Також читайте на АрміяInform:
Південнокорейська корпорація Hanwha готує наземного робота до військових випробувань
Німеччина посилила свої ВМС третім фрегатом типу F125 та очікує на четвертий
В новинах ворожих телеканалів нова українська зброя посідає чільне місце. путінські ЗМІ визнають ефективність дронів з термічним зарядом.
На позиції українських десантників вчора у Курській області ворог кинув 14 одиниць військової техніки з яких два танки, одинадцять БМД та один БТР зі складу однієї з військових частин ВДВ російської федерації.
Президент Володимир Зеленський повідомив про повернення ще 103 українських воїнів з російського полону.
До двох тисяч фахівців зі сфери ІТ працюють наразі в Силах оборони України.
Бійці 118 бригади тероборони ЗСУ показали, як погано для росіян закінчилися їх спроби протидіяти нашому дрону з термічним зарядом.
Міністерство оборони України оприлюднило відеоінструкцію щодо алгоритму створення електронних рапортів у застосунку Армія+.
Захищаємо світ
від 23000 до 130000 грн
Корюківка, Чернігівська область
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…