ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

За рішенням Міністра оборони України триває створення Центру протимінних операцій

24 Березня 2021, 12:45

Проблема забруднення мінами, боєприпасами, вибухонебезпечними предметами дуже актуальна для України. Про шляхи її вирішення  читайте в АрміяInform.

Починаючи з 2014 року на території Луганської та Донецької областей зазнали забруднення мінами та вибухонебезпечними предметами близько 16 тисяч квадратних кілометрів території. Наявність подібної небезпеки впливає на життя близько двох мільйонів осіб та становить загрозу життєво важливим об’єктам інфраструктури, перешкоджає свободі пересування, перекриває доступ до засобів існування й обмежує можливості для вільного розвитку суспільства в цілому.

Ще у 2018-му Верховна Рада ухвалила Закон «Про протимінну діяльність в Україні»

З історії відомо, що підриви сховищ і боєприпасів розкидають вибухонебезпечні предмети на багато кілометрів навколо, а бойові дії не можуть тривати без мінування території. Тому ще у 2018 році Верховною Радою ухвалено Закон України «Про протимінну діяльність в Україні». Примітно, що таких законів не існує в європейських країнах, які переймаються проблемами забруднення мінами та боєприпасами.

Цей закон визначає правові та організаційні засади протимінної діяльності в Україні та особливості державного регулювання. Зокрема, перелік об’єктів та суб’єктів протимінної діяльності, вимоги до фахівців у цій сфері, джерела фінансування, порядок обліку операторів і надання допомоги постраждалим. За останніми змінами до цього закону визначено створення нового органу виконавчої влади ― Центру протимінних операцій та двох нових центрів: центру протимінної діяльності ― на існуючих фондах Міноборони та центру гуманітарного розмінування ― на фондах МВС.

Довідково. Національний орган з питань протимінної діяльності утворюється Кабінетом Міністрів України як міжвідомчий допоміжний орган, який діє за колегіальним принципом під головуванням Міністра оборони України ― для організації координації діяльності міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств та організацій незалежно від форми власності, залучених до заходів у сфері протимінної діяльності.

Ключовими органами виконавчої влади, участь яких планується у складі зазначеного органу, є Міністерство оборони України, Державна спеціальна служба транспорту, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство соціальної політики України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Національна поліція України.

За рішенням Міністра оборони України, наразі триває створення Центру протимінних операцій на фондах Державної спеціальної служби транспорту. А робота з розмінування забруднених територій проводиться постійно ― як на місцях підриву артилерійських складів боєприпасів, так і в районі проведення бойових дій під командуванням операції Об’єднаних сил.

До виконання завдань з розмінування в районі ООС залучено 28 груп розмінування 

Наразі до виконання завдань з розмінування в районі ООС залучено 28 груп розмінування від бригад та підрозділів інженерних військ та 2 групи від Державної спеціальної служби транспорту. З початку АТО (ООС) групами розмінування перевірено на наявність вибухонебезпечних предметів 5 248 гектарів місцевості та 2 045 кілометрів доріг, виявлено і знешкоджено 286 тисяч одиниць вибухонебезпечних предметів. Про це заявив головний спеціаліст відділу мінної безпеки Управління інженерних військ Командування Сил підтримки ЗСУ підполковник Олексій Кирильчук.

Робота з очищення територій, забруднених мінами, боєприпасами й вибухонебезпечними предметами триває постійно. Як і робота Міноборони у сфері протимінної діяльності за всіма напрямками ― законодавчому та практичному, зокрема, під час підготовки фахівців з протимінної діяльності підрозділів інженерних військ.

9
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform rss.feed, Інфографіка, Публікації