ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Львівщині відбулась ротація військовослужбовців тренувальної місії ЗС Канади в Україні UNIFIER

Прочитаєте за: 4 хв. 29 Березня 2021, 18:33 8

За час операції канадські військові провели 475 тренувань, у яких взяли участь близько 23 000 українських військовослужбовців!

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулася офіційна церемонія передачі повноважень новому командуванню вже 11-ї за рахунком ротації канадської тренувальної місії UNIFIER.

Участь у церемонії взяли голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні пані Лариса Галадза, військові аташе при посольствах Канади, Данії та Швеції в Україні, командування Тренувальних місії ЗС США та ЗС Литовської Республіки в Україні в межах Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи — Україна (JMTG-U), інші поважні гості. Збройні Сили України на церемонії представляв начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук.

Командиром 11-ї ротації стала підполковник Мелані Лейк, яка замінила свою колегу підполковника Сару Хір.

— Дуже пишаюся 10-ю ротацією оперативно-тактичної групи і всіма нашими досягненнями за час перебування в Україні. Переконана, що перевагою нашої команди був професійний досвід і навички. Наша ротація старалася бути гнучкою та пристосовуватися до потреб Збройних Сил і Національної гвардії України. Незалежно від місця перебування та складності завдання, партнерство між нашими силами було міцним. Сподіваюся, що ви навчилися від нас так само багато, як і ми від вас, — зазначила на завершення роботи в Україні підполковник Сара Хір.

— Маю честь представляти команду 11-ї ротації операції UNIFIER. Немає успішнішої місії, аніж та, яку ти виконуєш пліч-о-пліч та на підтримку друзів. Що стосується 11-ї ротації Збройних сил Канади, ми приїхали в Україну наполегливо працювати разом з нашими українськими партнерами. Військовослужбовці нашої оперативно-тактичної групи є високо вмотивованими професіоналами, які готові дослухатися до потреб українських колег, навчатися від них та допомагати їм усіма можливими способами. Ми з нетерпінням чекаємо початку спільних тренувань, — зазначила підполковник Мелані Лейк.

Підполковник Мелані Лейк матиме в підпорядкуванні близько 200 військовослужбовців збройних сил Канади, які завершуватимуть модернізацію та розбудову спроможностей силових структур України. Ініціативи операції UNIFIER з нарощення потенціалу силових структур України є частиною загальнодержавного підходу уряду Канади, спрямованого на підтримку безпеки, суверенності та прагнень України досягти взаємосумісності з НАТО.

— Ми всі тут через одну причину і з одною метою: допомогти Україні відновити її територіальну цілісність і суверенітет, а також допомогти розбудувати демократію. Маємо розуміти, що успіх України та її безпека ініціативи операції UNIFIER — це успіх і безпека Канади, — зазначила Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні пані Лариса Галадза.

За дорученнями Міністра оборони України, Головнокомандувача ЗСУ, командувача Сухопутних військ ЗС України начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук подякував та передав нагороди військовослужбовцям Канади, які завершують перебування на український землі.

— Маю честь гостинно вітати підполковника Мелані Лейк та її підлеглих зі складу нової, 11-ї, ротації в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки. Водночас, вдячний підполковнику Сарі Хір та всім військовослужбовцям попередньої 10-ї ротації за плідну співпрацю. Щиро вдячний уряду Канади, її військовослужбовцям, всьому канадському народу за підтримку України в цей непростий час. Переконаний: співпраця триватиме, набиратиме обертів й приноситиме нові результати як для розбудови сучасного українського війська, так і для зміцнення партнерських відносин і дружби між Україною та Канадою, — зазначив генерал-лейтенант Павло Ткачук.

На завершення церемонії, яка відбувалась просто неба, з дотриманням усіх карантинних вимог, представники командувань обидвох ротацій підписали документ про передачу повноважень.

Довідково.

  • Канада забезпечує військову підготовку і розбудову спроможностей силових структур України на прохання українського уряду підтримати Україну в її прагненні зберегти суверенітет, безпеку та стабільність.
  • 18 березня 2019 року уряд Канади повідомив про продовження операції UNIFIER до кінця 2022-го.
  • У складі 11-ї ротації переважно військовослужбовці 2-ї канадської механізованої бригади, що в Петававі (провінція Онтаріо), яку очолює 2-й моторизований полк військових інженерів. Із цим полком військових інженерів до оперативно-тактичної групи входять військові Збройних сил з усієї Канади, резервісти та представники регулярної армії.
  • Підполковник Мелані Лейк є офіцером полку військових інженерів. Вона обіймала командні посади на всіх рівнях, є випускницею Королівського військового коледжу Канади. До операції UNIFIER підполковник Лейк проходила службу у всіх трьох полках військових інженерів Канади як інструктор канадської школи лідерства та рекрутів. Підполковник Мелані Лейк прийняла командування 2-м полком військових інженерів влітку 2020 року. Операція UNIFIER є її четвертою закордонною місією і другою як командира місії. Вона очолювала оперативно-тактичну групу операції «Уініск».
  • Станом на 1 лютого 2021 року в межах операції UNIFIER, яка розпочалась у 2015 році, близько 23 000 військовослужбовців силових структур України взяли участь у 475 тренуваннях, які покривали різні напрями та теми. У цих тренуваннях також брали участь представники Національної гвардії України. Нині 1377 військовослужбовців НГУ пройшли тренування під керівництвом інструкторів Збройних сил Канади.
  • Один із пріоритетних напрямків, який розвиває операція UNIFIER, — це професійний розвиток сержантсько-старшинського складу української армії. Канада співпрацює із ЗСУ та НГУ з метою проведення курсів лідерства для сержантсько-старшинського складу, в основу яких покладено принципи програми військового лідерства базового і середнього рівнів.

Фото автора і пресслужби НАСВ

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram