За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Проблеми, що потребують нагального розв’язання та позитивного зрушення, якими можна похвалитись, обговорювали під час робочої зустрічі представники Посольства Сполучених Штатів Америки та Командування Повітряних Сил.
У штаб Командування Повітряних Сил ЗС України прибули Військово-повітряний аташе при Посольстві Сполучених Штатів Америки в Україні підполковник Джон Картер і його помічник капітан Джеймс Тіппетс.
Вони зустрілись з делегацією Командування виду, яку очолив тимчасовий виконувач обов’язків командувача Повітряних Сил генерал-лейтенант Аркадій Вашутін.
Зупинилися як на найближчих планах, так і на довгостроковій перспективі, зокрема наголосили на розширенні географії та збільшенні кількості спільних міжнародних навчань.
Представники Командування ПС подякували американському урядові за підтримку України у протистоянні з агресивним сусідом і поділилися важливими напрацюваннями.
— Рівно рік тому органи військового управління перейшли на нову організаційно-штатну структуру за стандартами країн НАТО, — прокоментував генерал-лейтенант Аркадій Вашутін. — I вже у цій структурі Повітряні Сили нарощують бойовий потенціал під час військових навчань, зокрема й стратегічних, із залученням підрозділів країн-партнерів.
Аркадій Вашутін наголосив і на проблемних питаннях виду. В умовах воєнного конфлікту Повітряні Сили опинилися перед серйозним викликом — морально й фізично застарілим парком авіаційної техніки та техніки зенітних ракетних військ. Іншого шляху як переозброєння на західні зразки військової техніки Україна немає, втім, потрібно зважати на економічні можливості нашої держави та сподіватися на співпрацю й підтримку союзників.
Окрім того, учасники зустрічі детально обговорили тему ударних безпілотних літальних апаратів з урахуванням їхнього застосування у військових конфліктах на Близькому Сході та вірмено-азербайджанському конфлікті.
Профільні офіцери Командування Повітряних Сил розповіли про динаміку освоєння БПАК «Байрактар ТВ-2», а також про успіх у цьому напрямку підприємств українського оборонно-промислового комплексу, які мають амбітні плани щодо створення ударного безпілотного авіаційного комплексу власного виробництва.
— Американський уряд продовжує підтримувати Україну, її Збройні Сили, — зауважив Військово-повітряний аташе при Посольстві Сполучених Штатів Америки в Україні підполковник Джон Картер. — Ми нарощуємо кількість спільних військових навчань на території України. Яскравим прикладом є польоти в українському небі американських стратегічних бомбардувальників у супроводі винищувачів українських ПС. Ми зацікавлені у поглибленні співпраці, адже це вигідно для обох сторін.
@armyinformcomua
Протягом 16-22 квітня противник суттєво зменшив кількість штурмових дій у зоні відповідальності тактичної групи «Вугледар» — 106 атак, проти 158 минулого тижня.
Його позивний — Sava. Його робочий інструмент — надійний винищувач МіГ-29, що ніколи не підводив. Його місія — оберігати українське небо та підтримувати побратимів на землі й морі. Безстрашний пілот 114-ї бригади тактичної авіації Повітряного командування «Захід» Повітряних Сил ЗСУ ділиться думками про свою щоденну боротьбу, де ризик — невіддільна частина роботи.
З 21:30 22 квітня по 9:30 23 квітня противник атакував 134-ма ударними БПЛА та безпілотниками-імітаторами інших типів — райони пусків: Курськ, Брянськ, Орел, Приморсько-Ахтарськ — рф., Чауда, Гвардійське — Крим.
Бійці 47 окремої механізованої бригади вразили ворожий бронеавтомобіль З-СТС «Ахмат», квадроцикли й «буханки».
Звуки вибухів замість оплесків, камуфляж замість фрака, а замість концертних залів — бліндажі під Часовим Яром. Киянин Тоні, магістр-музикознавець, композитор та звукорежисер, влітку 2024 року змінив нотний стан на автомат, долучившись до 2 Інтернаціонального легіону оборони України.
Російські війська знищили один із ключових об’єктів енергетичної інфраструктури Херсона після понад добової масованої атаки. Внаслідок цього у місті можливі вимушені відключення електроенергії.
від 25000 до 100000 грн
Кам'янець-Подільський, Хмельницька область
від 20100 до 25000 грн
Миколаїв
Державна прикордонна служба України
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…