ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Огляд новин ОВТ: ударні дрони, підводні човни та морські ракети класу 212NG, польська фрегатна програма

Лонгрід
Прочитаєте за: 4 хв. 27 Березня 2021, 8:00

Для всіх, хто цікавиться новинами озброєння та військової техніки іноземного виробництва, АрміяInform підготувала огляд найважливіших подій у цій сфері за останній тиждень.

Ударні дрони Karayel-SU: Туреччина та Саудівська Аравія домовилися про спільне виробництво

Про це стало відомо 22 березня після офіційної заяви Анкари, передає Defensenews.

До цієї домовленості сторони йшли з 2017 року після Dubai Air Show, а виготовлення партії з 40 безпілотних літальних апаратів Karayel-SU завершать до 2025 року. Зазначається, що Туреччина поставлятиме на два підприємства Саудівської Аравії основні блоки та агрегати нових дронів, а там вже відбуватиметься основне складання бойової техніки.

Що відомо про характеристики з відкритих джерел про бойовий безпілотник Karayel-SU:

– розмах крил — 13 метрів;

– довжина фюзеляжу — 6,5 метрів;

– максимальна злітна маса з боєприпасами — 630 кілограмів;

– тривалість автономного польоту — до 20 годин (без боєприпасів);

– дальність польоту (без боєприпасів) — до 150 кілометрів;

– маса бойового навантаження — до 170 кілограмів;

Велика Британія збільшить озброєння десантних кораблів і розробляє новий клас ядерних субмарин

Про це стало відомо після оприлюднення Міністерством оборони Великої Британії документа «Оборона в конкурентний вік» під час підбиття підсумків «оборонного огляду» урядом країни, передає Ukdefencejournal.

Збільшення озброєння десантних кораблів відбудеться для трьох кораблів-доків класу Bay. Міноборони Королівства витратить на вдосконалення озброєння кораблів близько 50 мільйонів фунтів стерлінгів, але яке конкретно озброєння встановлять — не повідомляється. Воно має допомогти кораблям самостійно зачищати «лінію та район десантування».

Причиною таких дій флоту є зменшення кількості бойових кораблів через списання старих зразків і майбутня економія коштів задля побудови новітніх фрегатів «Тип 31» та «Тип 32» та сучасних есмінців «Тип 83».

У 2040-х поставлять на озброєння нове покоління атомних субмарин, які замінять клас Astute. Проте вже тепер «закладене фінансування для наступного покоління ядерних підводних човнів (SSN), щоб гарантувати нашу безпеку до другої половини століття», — заявили в Королівському флоті.

Субмарини Astute — найбільші, найдосконаліші й найпотужніші човни, що коли-небудь експлуатував Королівський флот.

Норвегія уклала угоду з німецьким концерном ThyssenKrupp щодо контракту на чотири підводні човни та морські ракети класу 212NG

Переговори тривають з 2017 року, а угода також охоплює спільні зусилля з розроблення майбутньої морської ударної ракети, про це повідомляє NavalPost. Хоча переговори завершені, підписання заплановане на літо, оскільки потребує схвалення німецького парламенту.

Перший підводний човен планують поставити до 2029-го, на три роки пізніше, ніж розраховували спочатку. Загальна вартість проєкту становить близько 5,2 млрд доларів, що охоплюватиме субмарини, закупівлю зброї, витрати на впровадження й поставлення на озброєння.

Субмарини класу 212NG (Next Generation/Norwegian-German) — удосконалена версія підводних човнів класу 212A. Вони замінять човни класу Ula, які надійшли на озброєння між 1989 і 1992 роками.

Miecznik: Польща розпочала фрегатну програму

Після затяжних і невдалих переговорів зі Швецією Польща вирішила розпочати власну «фрегатну програму», про це заявив Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак в інтерв’ю польському виданню defence24.pl.

Зазначається, що глава польського оборонного відомства схвалив заявку на придбання кораблів класу фрегат для потреб ВМС за програмою Miecznik (у перекладі з польської «Мечник», або «Риба-меч»). До будівництва прибережного оборонного корабля залучать польські організації оборонної промисловості, а підрядник (або підрядники) виконуватимуть завдання за підтримки іноземного партнера.

Про детальні технічні й бойові характеристики не повідомляється. Фрегатна програма передбачатиме побудову кораблів за системою «1+2». Тобто перший корабель стане прототипом, на якому відпрацюють усі механізми й виправлені чи вдосконалені різні елементи, блоки й системи. Наступні два кораблі вже будуть повністю серійними. Терміни поставлення суден зазначені у «Плані технічної модернізації на 2021–2035 роки».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Ми всі – один за одного»: тернопільський гвардієць розповів про війну і побратимів

«Ми всі – один за одного»: тернопільський гвардієць розповів про війну і побратимів

Роман із позивним «Злодій» – військовослужбовець тернопільського підрозділу Національної гвардії України. До широкомасштабного вторгнення працював слюсарем із ремонту та експлуатації підземних газопроводів. 24 лютого 2022 року застав його, як і мільйони українців, зненацька.

Президент: Україна діє на випередження — ворог втрачає контроль, а ми зміцнюємо оборону

Президент: Україна діє на випередження — ворог втрачає контроль, а ми зміцнюємо оборону

Володимир Зеленський у своєму зверненні повідомив про результати доповіді керівника Головного управління розвідки Міноборони України генерал-лейтенанта Кирила Буданова.

Окупанти завдали ракетного удару по полігону у День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Окупанти завдали ракетного удару по полігону у День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Сьогодні, 22 червня, ворог завдав ракетного удару по тренувальному полігону однієї з механізованих бригад Сухопутних військ Збройних Сил України, де проводилися заняття з військовослужбовцями.

Президент заслухав доповідь міністра внутрішніх справ щодо дій Нацгвардії, протидії злочинності та фактів можливого шахрайства

Президент заслухав доповідь міністра внутрішніх справ щодо дій Нацгвардії, протидії злочинності та фактів можливого шахрайства

Президент України заслухав доповідь міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка щодо ключових напрямів роботи відомства. Під час зустрічі обговорили, зокрема, дії підрозділів Національної гвардії України на фронті.

“Сміялись, але це дієвий метод” – поблизу Покровська росіяни продовжують тиск на Сили оборони

“Сміялись, але це дієвий метод” – поблизу Покровська росіяни продовжують тиск на Сили оборони

На Покровському напрямку тиск противника стабільний. Головна мета ворога - логістичні комунікації Сил оборони.

«Пишуть записки, що готові здатися» — на Краматорському напрямку російські піхотинці йдуть на передову тижнями

«Пишуть записки, що готові здатися» — на Краматорському напрямку російські піхотинці йдуть на передову тижнями

На Краматорському напрямку, в зоні відповідальності 5-ї окремої штурмової бригади, ворог концентрується і посилює натиск. Збільшилася кількість артилерійських обстрілів, використання ворогом БПЛА різних типів. Істотно зростає кількість обстрілів прифронтових міст.

ВАКАНСІЇ

Номер обслуги ЗУ 23-2

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 окремий батальйон 241 ОБр Сил ТрО

Снайпер (2 категорії), Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Стрілець

від 20100 до 120000 грн

Запоріжжя

Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

Оператор БПЛА

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

112 окремий батальйон 110 ОБрТрО

Командир взводу

від 25000 до 25000 грн

Ужгород

Військова частина 3115 НГУ

Снайпер 135 окремого батальйону

від 20100 до 120000 грн

Обухів

135 окремий батальйон територіальної оборони

--- ---