ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Кремль повторює, немов папуга: «Україна – антиросійська, русофобська країна!»

Прочитаєте за: 7 хв. 26 Березня 2021, 10:49 6

Після того, як президент США Джо Байден назвав Володимира Путіна вбивцею, прокремлівські ЗМІ, немов оскаженіли. Цього тижня вони завзято атакували токсичними фейками НАТО, країни ЄС, Балтії, дісталось окремим проукраїнським політикам, а особливо (як зазвичай) Україні. Знайомтеся з російськими інформаційними «кручениками» й не впадайте в ілюзії «єдиного народу», що так наполегливо навіює імперська Московія.

Українська ідеологія Білокамяній не до снаги

«Будь-який президент України стає заручником української ідеології, ідеології проєкту “Україна”. І ця ідеологія від початку є русофобською, а проєкт “Україна” від початку є “антиросійським”», — заявляє news-front.info, який є давнім інформаційним «бійцем» режиму Путіна. Поширюваний ним наратив аж ніяк не претендує на оригінальність. Навпаки, проросійські ЗМІ, немов папуги, наввипередки цитують одне одного: «Європа завжди вважала Україну антиросійським проєктом»; «Україна хоче зберегти себе як антиросійський проєкт»; «Україна — це антиросійський проєкт ЦРУ»…

Відключимо істерію й задумаймося над запитанням: «чи насправді була наша країна на початках антиросійською? Чи є вона русофобською нині?». Після розпаду Радянського Союзу Україна й Росія встановили дипломатичні відносини та підписали низку важливих договорів. 31 травня 1997-го країни підписали всеосяжний Договір про дружбу. У такий спосіб РФ визнала український суверенітет та територіальну цілісність. При цьому Кремль визнав, що Крим належить Україні, але порушив цей договір у 2014 році, окупувавши і незаконно анексувавши півострів. Це зроблено «під ідеєю» захисту російськомовних мешканців! Попри те, що їх права однаково гарантує українська конституція й законодавство, включаючи використання мови та можливості навчання… Як тут не згадати вислів видатного українського письменника і політичного діяча Володимира Винниченка: «Російський демократ закінчується там, де починається українське питання». У 2014-му Кремль заходився вирішувати українське питання силою, а російська демократія перетворилась на руїну…

Проте більшість росіян, яких інфіковано ідеєю «Великої Росії», це не обходить. Хронічно не помічаючи колоди у власному оці, вони з перманентно підігруваною цікавістю продовжують заглядати у замковий отвір, який так спритно підсовують слухняні режиму ЗМІ: «Что там у хохлов?». І отримують чергову порцію брехні, від якої у вразливих жіночок застигає кров у жилах.

Зокрема, минулого тижня одразу два кремлівські служаки — novorosinform.org та ukraina.ru — поширили інформацію, що в Україні нацизм розвинувся до найгіршої моделі — румунської (коли країною керував Іон Антонеску). Це, мовляв, «точна копія української “бандерівщини”», якій свого часу німецькі нацисти теж не дали утворити власну державу». Отже, російські фейкомети визнали, що у ХХ столітті Української держави не хотів Гітлер, а нині у ХХІ-му вона мулить очі Путіну! Показове наступництво, чи не так?

Російський міф про Україну, керовану нацистами, є наріжним каменем кремлівської дезінформації від початку протестів Євромайдану, коли він був використаний для дискредитації проєвропейського повстання в Києві, а згодом і «західного зсуву зовнішньої політики України». Насправді ультраправі групи під час Євромайдану діяли локально та відповідно мали незначні результати на президентських і парламентських виборах 2014-го. Попри все, російські «папуги» не втомлюються: «Фашизм підкорив більшу частину України»; «Українська влада заохочує вшанування нацистських колаборантів»; «Історичний ревізіонізм сприяє ЄС в підтримці неонацистських тенденцій в Україні та державах Балтії»; «Джо Байден був частиною адміністрації Обами, яка організувала нацистський переворот в Україні у 2014 році» тощо.

Крим належить Україні, крапка! Ангела Меркель

«Думка кримчан, які вирішили взяти власну долю у свої руки та відокремитись від буйного київського режиму, мабуть, немає великого значення для Берліна» — нова претензія Кремля, яка з’явилася як реакція на вступне слово Ангели Меркель під час віртуального відкриття Німецько-українського ділового форуму, який відбувся 19 березня. Канцлер ФРН висловила чітке переконання: щодо теми Криму Євросоюз повинен мати єдине бачення — Крим належить Україні, крапка!

У відповідь прокремлівські ЗМІ розпочали війну фейкових заголовків на кшталт: «Як наголосила Меркель, повернення Кримської Республіки до рідної гавані є порушенням територіальної цілісності Незалежної» (зневажлива назва України). Однак відчуйте різницю між словами Меркель і російським фейком!

Чи згадав при цьому хоча б один російський ресурс про так званий референдум, поспіхом організований під автоматами «зелених чоловічків», що відбувся за умов заборони в’їзду на півострів незалежних спостерігачів — питання риторичне. Зрештою, так само як і те, чи насправді самі кримчани вирішували свою долю? Нині Євросоюз не визнає і продовжує рішуче засуджувати це порушення міжнародного права, яке залишається викликом для міжнародного порядку у сфері безпеки. У відповідь на незаконну анексію Криму проти Російської Федерації введено санкції.

Хто винен у проблемах Криму…

Як відомо, нині Москва відчуває значні труднощі в анексованому Криму. Аби якось виправдати агресивну політику щодо України, кремлівський агітпром, вперто не помічаючи червоного світла, породжує і адвокує все нову брехню. Ось чергова: «Основні проблеми (в Криму) спричинені гібридною війною Заходу проти РФ, яку він веде, по-перше, за допомогою санкцій, по-друге, за допомогою маріонеткового українського уряду».

Це повторюваний кремлівський наратив щодо Криму і санкцій проти Росії, який брехливо стверджує, що Україну контролюють ззовні. Насправді, Україна — суверенна держава із законно обраними та визнаними міжнародною спільнотою Президентом та парламентом. Чого не скажеш про РФ, де проблеми легітимності влади «вирішуються» в усе більш екстравагантні способи.

… та у знищенні безпеки Європи?

Виводячи свої інформаційні стволи на Європейський театр, Кремль сконцентрувався на НАТО й породив ще одну нісенітницю. Мовляв, Альянс відповідальний за знищення безпеки Європи! Чи не диво? НАТО, яке не одне десятиліття є головним гарантом миру і безпеки європейських країн, за версією кремлівських фантазерів, перетворилося на загрозу! Та не варто ламати голову, це не більше, ніж гіпербола. Насправді йдеться про незатишну ситуацію, у якій опинилася сама РФ завдяки розширенню НАТО. Кремлівські фейкомети плачуться, що цей процес спричинив наближення інфраструктури Альянсу до «життєво важливих центрів Росії» і що це «спотворює ситуацію з безпекою після холодної війни»… При цьому Москва цілком ігнорує існування суверенних держав, які зробили власний вибір щодо своєї національної безпеки і доєдналися до Альянсу…

«На Росію нападають несправедливо…»

Кремлівські ЗМІ цього тижня відбивалися від вимог Європейського суду з прав людини, який, на їхнє переконання, втручається у внутрішні справи Росії, вимагаючи звільнення Олексія Навального. Мовляв, рішення суду не ґрунтується на фактах! Образно кажучи, для міжнародної спільноти, це немов удар секретного кулака, що ховається в бороді, але нашпигований брехнею. Правда полягає в тім, що заява ЄСПЛ є нагадуванням про обов’язок Росії дотримуватися положень Європейської конвенції з прав людини, які вона добровільно (!) взяла на себе вступивши до Ради Європи в 1996 році.

Польщу та Литву, як і Україну, кремлівські пропагандисти представляють ворогами Росії, бо вони… «безпосередньо контролюють переворот у Білорусі». А й справді, якби не їхнє втручання, то мали б бути просто білоруси, які протестували проти фальшивих президентських виборів…. А що може бути гірше за народні протести, які вимагають і — не дай Боже! — справді отримують чесні вибори!

А ще уряди Литві та Польщі — недолугі, бо побудували газові термінали і викинули даремно гроші! Вони, звісно, помилися, бо ці термінали… порушили російську газову монополію, покращили енергетичну безпеку та знизили ціни на енергоносії. А це, очевидно, неприємність в очах Кремля.

А ще експрезидент Литви Грибаускайте… підробила власну вакцинацію, а міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, яка має українське коріння, — нащадок нацистських колабораціоністів! Ось як! Насправді, кремлівські фейкомети небайдужі до цих політиків міжнародного масштабу тільки тому, що вони послідовно підтримують Україну. А незалежна Україна — для режиму Путіна — це загроза.

Відкриття найманих Кремлем «лікарів»: європейці хворі сатанізмом

Аналізуючи інформаційні російські вкиди, неможливо знайти їх спільний знаменник, адже чого тільки не робить Кремль. Однак, якщо ви не схвалюєте зміну кордону країни за допомогою військової сили, ув’язнення опозиційних політиків або відмову у розслідуванні випадків використання отрути військової категорії, ви, мабуть, все ж таки інфіковані західними цінностями.

До речі, дослідження, нещодавно проведені найманими в Кремлі «лікарями», доводять, що «в результаті лібералізму люди в західних суспільствах гедоністичні, аморальні, нігілістичні і все більше беруть участь у сатанізмі». Отож, якщо вважаєте себе шанувальником верховенства закону, майте на увазі: прокремлівські ЗМІ наполегливо продовжують працювати. А ті, хто наважується мати хребет та критикувати Росію, перетворюються на мішені прокремлівських повідомлень та героїв фейків. Однак, для протистояння їм достатньо дотримуватися інформаційної гігієни…

9
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Лонгрід