ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Кожен новачок повинен зануритися у «трьохболтівці» вагою понад 80 кг

Прочитаєте за: 3 хв. 26 Березня 2021, 18:46 9

АрміяInform уже повідомляла про те, якими якостями й навичками має володіти водолаз, які завдання виконувати. Також ішлося і про спорядження, яке використовують водолази. А скільки ж коштує навчання одного водолаза, на яких навчальних місцях їх готують та через що передусім має пройти військовий водолаз?

Начальник служби водолазних робіт 8-го навчального Чернігівського центру Державної спеціальної служби транспорту Міноборони капітан Олександр Ковган розповів, що на місці, де нині у Чернігові готують водолазів, раніше, ще з 1952 року, була водолазна школа, яка здійснювала їхній вишкіл для всього Союзу. Втім, з часом школа занепала. Тому зі здобуттям незалежності України довелося все відновлювати.

За його словами, всі навчальні місця відновлені та створені руками самих же водолазів. До речі, нині вони облаштували ще одне навчальне місце, а Держспецтрансслужба закупила необхідне зварювальне обладнання. Тепер є змога готувати водолазів-зварювальників.

В активі навчального центру є басейн довжиною 25 метрів і з максимальною глибиною 5 метрів, два глибокі басейни на 10 метрів для виконання різних вправ.

Варто зазначити, що в навчальному центрі є можливість готувати не лише військових, а й цивільних водолазів, оскільки в закладу є відповідна ліцензія Міністерства освіти і науки України.

— Ми готуємо до двадцяти водолазів на рік. При цьому не лише наших військових водолазів. Приходять до нас і цивільні люди, які в майбутньому працюють за цією професією поза силовими відомствами. Наразі в нас навчається вісім цивільних, — зазначив капітан Олександр Ковган.

За його словами, щоб здобути професію водолаза третього класу, цивільним потрібно відповідати за фізіологічними параметрами та сплатити 6,5 тис. грн за навчання.

Родзинкою підготовки водолазів є використання історичного обладнання перед тим, як експлуатувати сучасне. Кожен новачок має зануритися у так званій трьохболтівці. Вага цього спорядження 80–85 кг і далеко не кожен може витримати його на собі.

Довідка «ІА».

Триболтове водолазне спорядження, «трьохболтівка» — спорядження для безпечного занурення під воду, класичний водолазний костюм. Це спорядження використовують на флоті з XIX століття й донині. Ним комплектують водолазні станції морських і рейдових водолазних ботів, рятувальних суден і буксирів. Воно не ізолює водолаза від тиску зовнішнього середовища (води). Оснащується переговорним пристроєм.

Повітря подає електромеханічна повітряна помпа. У штатному режимі помпа працює від електродвигуна, в аварійному — вручну, 32 оберти за хвилину. Застосовують для виконання аварійно-рятувальних, суднопідіймальних та інших робіт на глибинах до 60 м. Після роботи на глибині обов’язкова декомпресія.

12

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Наші проєкти