ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Відбувся майстер-клас «Застосування Story Maps ArcGIS в інформаційній роботі»

Прочитаєте за: 2 хв. 24 Березня 2021, 20:28 17

Про це кореспондентові АрміяInform повідомив віцепрезидент Мережевої громадської організації «Міжнародна академія геоінформатики» Іван Галенко.

— Це був черговий майстер-клас з використання сучасних хмарних сервісів для організації інтегрованих уроків у середній школі. У заході взяли участь кілька військових ліцеїв і середніх шкіл — учасників Глобального проєкту модернізації освіти у світі. Важливо, що у нас був цільовий гість — Державна архівна служба України. Бо для створення справжніх історичних карт, позбавлених московських фейків, без цієї служби обійтися не можна, — розповів Іван Галенко.

За його словами, «Міжнародна академія геоінформатики» й надалі проводитиме такі майстер-класи. Готується і проведення командно-штабної гри на базі АСУВ «Славутич».

Заступник начальника Львівського державного ліцею з навчальної роботи підполковник Тарас Грицевич, який теж узяв участь в онлайн-події, зазначив, що їхній освітній заклад у межах проєкту «Кіберджура» використовує програмне забезпечення ArcGIS від фірми ESRI, яке дає змогу створювати інтерактивні карти.

— Потім ми використовуємо ці карти для освітнього процесу й інтелектуальних змагань між школами та ліцеями. Нині опановуємо цю технологію, і лектор Віктор Родіна, який уже другий майстер-клас нам проводить, наочно показав, як створювати такі мапи, — підкреслив офіцер.

Він додав, що недавно управління освіти міської територіальної громади Львова оголосило конкурс на створення інфографіки на тему «Матриця життя Тараса Шевченка».

— І наш ліцей оцифрував життєвий шлях поета, створивши інтерактивні карти. На них поєднали локацію, відповідну інформацію та ілюстрації, де показали місце народження Шевченка, навчання, заслання. Власне, створили інформаційний сайт на базі програмного забезпечення ArcGIS. І вже на основі сайту виготовили інфографіку, яку представили на конкурс. А минулого тижня дізналися, що наш ліцей виборов перше місце. Технологія, яку вивчали на цих майстер-класах, допомогла нам перемогти, — розповів Тарас Грицевич.

Нагадаємо: ігрові платформи «Кіберджури» створюють на основі АСУВ «Славутич», ІП «Дельта», СІМ JCATS, вебпорталі НКЦК РНБОУ і мають бути частиною Національної інфраструктури геопросторових даних, яку в лютому цього року презентовано Верховному Головнокомандувачу ЗСУ.

Побачити проведені майстер-класи можна за цим посиланням. Там же можна знайти інформацію, як військовому ліцею отримати безоплатний доступ до надсучасних хмарних сервісів. Як повідомляють організатори, наступний майстер-клас присвячений дронам.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Вишкіл, Новини, Події