ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Що передбачає безоплатна психологічна реабілітація для членів родин воїнів

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Березня 2021, 14:53 28

Цього року уряд вніс зміни до Постанови Кабміну від 27 грудня 2017 року № 1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях, членів їхніх сімей і членів сімей загиблих (померлих) таких осіб» щодо надання безоплатних послуг із психологічної реабілітації для дружин (чоловіків) ветеранів війни.

З огляду на це кожен учасник бойових дій, член родини загиблого воїна й постраждалий учасник Революції Гідності має право звернутися до органів праці та соцзахисту населення для проходження психологічної реабілітації разом зі своєю дружиною (чоловіком) у санаторіях України, з якими укладені відповідні угоди.

Подружжя наразі може отримувати весь спектр безоплатних послуг із психологічної реабілітації. Це, зокрема, робота з психологом (спілкування, групові вправи, тестові методики, психологічні тренінги, надання відповідних консультацій і висновків щодо подальшої реабілітації тощо), проживання та харчування, відшкодування витрат на проїзд до закладу реабілітації та у зворотному напрямку. Термін психологічної реабілітації — 18 днів.

Як зазначають в органах праці та соцзахисту населення, безоплатну психологічну реабілітацію надають лише дружинам (чоловікам) ветеранів, шлюб яких укладений у визначеному законодавством порядку, а підтвердженням цього є свідоцтво про шлюб.

— Досить правильно проходити психологічну реабілітацію разом із дружиною. Деяким воїнам самим важко налаштуватися, аби потрапити на прийом до психолога. А разом подружжю це зробити значно легше. Тож і відпочивати, як правило, під час чергової відпустки можна спільно. І це позитивний момент. Водночас хотілося б зазначити, що деякі воїни неодружені чи розлучені. Для них доцільніше зробити проходження такої реабілітації з батьками, адже вони теж близькі родичі. Крім того, є і малолітні діти, яких теж хотілося б оздоровити, — розповів учасник бойових дій В’ячеслав Кудрик.

Тож ветерани, які планують пройти психологічну реабілітацію, мають подати за місцем проживання в органи праці та соцзахисту населення відповідну заяву й копії пільгового посвідчення, довідки про безпосередню участь в АТО/ООС, паспорта та коду. В разі надання таких послуг дружинам (чоловікам) воїнів додатково слід надати копії свідоцтва про шлюб та їхніх паспорта й коду.

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Важливо, Реабілітація, Соціальний захист