ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Реформування військової та безпекової сфери за стандартами НАТО – пріоритет для України – Дмитро Разумков

Прочитаєте за: 2 хв. 22 Березня 2021, 15:49

Голова Верховної Ради України на зустрічі із заступником Генерального секретаря НАТО Мірче Джоане в Брюсселі обговорили питання реформування української армії. 

Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради. 

Як повідомив Дмитро Разумков, Україна продовжить реформувати свою військову та безпекову сферу відповідно до натовських стандартів.

— Серед пріоритетів — перехід України на стандарти, норми та принципи НАТО. Ми суттєво просунулися за різними напрямами євроатлантичних реформ, зокрема ухвалили важливі законодавчі акти та керівні документи у сфері безпеки та оборони, — сказав Дмитро Разумков. 

Він зазначив, що вже ухвалено закони України «Про оборонні закупівлі» та «Про розвідку», а також Стратегію національної безпеки України.

За його словами, визнання України Партнером НАТО з розширеними можливостями є важливим етапом реалізації євроатлантичних прагнень нашої держави. Він висловив вдячність союзникам за це рішення.

Голова українського парламенту наголосив, що План дій щодо членства в НАТО є логічним та безальтернативним кроком для України на шляху євроатлантичної інтеграції. «Ми хотіли би бачити ПДЧ для України у найближчій перспективі та сподіваємося на формування серед союзників необхідного консенсусу в цьому питанні», — сказав він.

Дмитро Разумков зазначив, що Україна вітає намір союзників підтвердити політику «відкритих дверей» Альянсу під час наступного саміту НАТО.

Голова Верховної Ради також наголосив, що спільним пріоритетом і завданням Альянсу та України є відновлення засідань Комісії Україна-НАТО на високому рівні.

Окрім того, він підкреслив, що парламентський вимір залишається важливою складовою політичного діалогу з НАТО та союзниками. 

— Ми вдячні Парламентській асамблеї НАТО, а також союзникам, що на пропозицію України було погоджено перенести проведення чергової весняної сесії ПА НАТО наприкінці травня 2022 року в Києві. Я сподіваюся, що коронавірус не буде нам заважати в цьому, — сказав голова Верховної Ради.

Як зазначив Дмитро Разумков, пріоритетним завданням для українського Парламенту є посилення співпраці між Україною та НАТО, спрямованої на підтримку безпеки у євроатлантичному просторі.

— Україна високо цінує незмінну солідарність союзників з нашою державою та рішучу позицію НАТО щодо агресії РФ, що триває в Криму та на Донбасі, — підкреслив Дмитро Разумков.

Голова парламенту висловив вдячність державам-членам Альянсу за підтримку внутрішніх реформ в Україні, а також за зацікавленість та підтримку ініціативи України із заснування «Кримської платформи», кінцевою метою якої є деокупація Криму.

Стежте за нами в Instagram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Новини