Які можливості цих БПЛА? На яку відстань дрони-камікадзе здатні уражати ворога? Скільки тривали навчання розрахунків? У бригаді розкрили деякі технічні характеристики «Мрії»….
Бухта Арундел у передмісті Балтимора зустрічає вологим пронизливим вітром, який жене дрібні хвилі із затоки. Вони енергійно розбиваються об борти нечисленних пришвартованих кораблів. Колись тут було поштове село й курортна зона в штаті Мериленд, тепер більшість території займає військова база Сил берегової охорони США.
Саме тут перебувають бойові кораблі «Фастів» і «Суми» – патрульні катери типу «Айленд». Це їхні нові назви, нанесені свіжою фарбою по бортах. Доти кораблі проходили службу в американській береговій охороні й носили імена різних островів.
Їх та ще один корабель такого типу, який проходить відповідну підготовку, планують переправити в Україну пізніше цього року за програмою оборонної підтримки США. Зараз їх освоюють нові українські екіпажі, які керуватимуть ними вже у бойовій обстановці в операційних зонах Азово-Чорноморського регіону.
«Ці кораблі, звісно, не нові, але їхній стан відмінний», – каже командир одного з патрульних катерів старший лейтенант Сергій Щербина. Він – один із тих українських моряків, кому у 2014 році разом із побратимами довелося виходити із Севастополя, захопленого російськими військами. Отже, досвід протистояння з росіянами отримав у перші ж дні окупації Криму. Зараз Сергій разом із підлеглими проходить 10-тижневий курс тренування на «Айлендах».
«Під час навчань ми відпрацьовували вправи як у пункті базування, так і в відкритому морі. Особовий склад виконував завдання, у тому числі на ходу та біля причальної стінки», – розповів український морський офіцер.
Він пояснив: екіпажі навчалися на практиці реагувати на пожежі різних класів, затоплення різних приміщень корабля. Крім того, проводилися навчання зі швартування катерів, спуску малого човна – як на ходу, так і під час стоянки, постановку та зняття з якоря в різних умовах, у тому числі при потужному вітрі й високих хвилях.
За словами українського офіцера, «Фастів» і «Суми» цілком ідентичні двом іншим катерам типу «Айленд» – Р190 «Слов’янськ» та Р191 «Старобільськ», на яких він також проходив службу. Їх США передали Україні 2019 року для посилення обороноздатності українських ВМС в умовах російської агресії. «Цими катерами цілковито задоволений», – підкреслив командир корабля.
Загалом на військовій базі берегової охорони США в Мериленді проходять навчання 32 українських моряки – по 16 членів екіпажу для кожного нового корабля. Як розповідають самі військові, під час відбору головна увага приділялася знанню англійської мови, обов’язків та матеріальної частини, а також на бажанню служити на цих катерах.
«Американці дуже привітні до нас», – розповідає старший стерновий сигнальник Олексій Петриця. За його словами, навчання інколи проходить у нестандартній формі, і це допомагає фіксувати в пам’яті основні моменти.
«Ми всі підготовлені до методів боротьби за виживання. Але американці дуже на цьому наполягають, і ми вчилися виконувати всі вимоги за їхніми стандартами», – зазначив український моряк.
Годують теж непогано – їжею американського раціону, від якого легко набрати вагу, жартує військовий. «Хочеться вже поїсти справжнього українського борщу», – каже Олексій.
Навчання двох українських екіпажів триватиме до 26 березня. Після складання іспитів моряки отримують відповідні сертифікати й будуть готові повною мірою виконувати завдання на катерах після їх доставки в Україну.
Ярослав Довгопол, Балтимор
@armyinformcomua
Оператори батальйону безпілотних систем 63 механізованої бригади лише за останні два вильоти знищили 20 окупантів.
Нещодавно петиція про те, щоб надавати військовослужбовцям можливість самим обирати собі спорядження, набрала 25 тисяч голосів.
Ідентифікаційний жетон є обов’язковим елементом спорядження військовослужбовців ЗСУ та ДССТ. Він містить особистий номер та допомагає у швидкій ідентифікації військового у разі його загибелі, поранення або контузії та передачі відповідних повідомлень. Тому у військовій частині повинна бути добре організована робота із закупівлі цих жетонів.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно посадовця однієї з військових частин, який організував схему заробітку на пальному, яке призначалось для потреб підрозділу, що тримає оборону на Харківському напрямку. Обвинувальний акт направлено до суду.
Суд визнав винним 48-річного чоловіка за фактом поширення інформації про розташування ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 114-2 КК України). Йому призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі.
На Харківщині українські захисники зупинили російську атаку ще до її початку. Бійці аеророзвідки РУБпАК «Фенікс» вчасно виявили бронетехніку противника, яка ховалася в лісосмузі, та завдали удару, що перекреслив усі плани окупантів.
від 50000 до 170000 грн
Кривий Ріг
Криворізький РТЦК та СП
Які можливості цих БПЛА? На яку відстань дрони-камікадзе здатні уражати ворога? Скільки тривали навчання розрахунків? У бригаді розкрили деякі технічні характеристики «Мрії»….