ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Україна вимагає від РФ негайно звільнити журналіста, затриманого в окупованому Криму

Новини світу та України
Прочитаєте за: 2 хв. 17 Березня 2021, 18:35

Міністерство закордонних справ висловило протест проти незаконного затримання громадянина України, журналіста-фрілансера «Радіо Свобода» Владислава Єсипенка в тимчасово окупованому Криму та вимагає від Росії його звільнення. Про це йдеться в коментарі МЗС, повідомляє Укрінформ.

“Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв‘язку із безпідставним затриманням 10 березня в тимчасово окупованому Сімферополі громадянина України Владислава Єсипенка», – ідеться в коментарі.

Зазначається, що позаштатного кореспондента «Радіо Свобода» Владислава Єсипенка обвинувачують у незаконному виготовленні, переробці або ремонті вогнепальної зброї (ч.1. ст. 223.1 Кримінального кодексу РФ) та незаконному виготовленні боєприпасів, а рішенням т. зв. Київського районного суду м. Сімферополь йому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання від вартою до 11 травня 2021 року.

У МЗС наголосили на неприпустимості позбавлення громадянина України Єсипенка права на захист через недопуск до нього незалежних адвокатів та призначення йому політично заангажованого «захисника» без його згоди.

У Міністерстві вважають, що незаконне затримання українського громадянина та усі подальші дії російської окупаційної адміністрації стали черговим прикладом політичного переслідування незгодних зі спробою анексії Криму та тиску на свободу слова. «Російська Федерація повинна надати інформацію про місцезнаходження та стан здоров’я Владислава Єсипенка, допустити до нього незалежних адвокатів», – підкреслили в МЗС.

Також Росія має забезпечити повне дотримання своїх зобов’язань як держави-окупанта відповідно до норм міжнародного права, а також виконати резолюції ГА ООН «Територіальна цілісність України від 27 березня 2014 року, «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)» (2016, 2017, 2018, 2019 та 2020 років).

«Закликаємо РФ припинити гоніння і політичні переслідування українців у тимчасово окупованому Криму, негайно звільнити Владислава Єсипенка та усіх незаконно утримуваних нею громадян України», – додали в МЗС.

Як повідомляв Укрінформ, затриманий ФСБ у Криму «український агент» Владислав Єсипенко виявився журналістом-фрілансером Радіо Свобода (проєкт Крим. Реалії).

16 березня на сайті Центру громадських зв’язків ФСБ було опубліковане повідомлення про затримання Єсипенка, який нібито займався збором інформації «в інтересах спецслужб України».

У Службі зовнішньої розвідки України назвали затримання Єсипенка фоном, який ФСБ РФ створює для «святкування» роковин окупації Криму.

Читайте нас у Facebook
Хто і чим бив по російській столиці: Генштаб ЗСУ розкрив деталі потужної операції
Хто і чим бив по російській столиці: Генштаб ЗСУ розкрив деталі потужної операції

Для ураження цілей у Московській області використовувались українські розробки — RS-1 «Барс», FP-1 «Firepoint», БАРС-СМ «Gladiator» тощо.

Армійські веслувальниці здобули чотири медалі на міжнародних змаганнях
Армійські веслувальниці здобули чотири медалі на міжнародних змаганнях

Представниці Навчально-спортивної бази олімпійських видів спорту Іванна Дяченко та Вікторія Ус на міжнародних змаганнях з веслування здобули 4 нагороди.

Обвинувачені спрямували на підтримку Сил оборони вже понад 680 млн гривень
Обвинувачені спрямували на підтримку Сил оборони вже понад 680 млн гривень

За перше півріччя 2026 року органи прокуратури України спрямували понад 680 млн гривень на підтримку українських військових.

Найбільше ворог атакує на Костянтинівському напрямку — Генштаб ЗСУ
Найбільше ворог атакує на Костянтинівському напрямку — Генштаб ЗСУ

Від початку доби агресор 46 разів атакував позиції Сил оборони, у тому числі 14 разів — на Костянтинівському напрямку.

Окупанти вбили дроном батьків, але дітей вдалося врятувати нашим воїнам: страшна історія із Добропілля
Окупанти вбили дроном батьків, але дітей вдалося врятувати нашим воїнам: страшна історія із Добропілля

Бійця 4-го батальйону «Сила Свободи» 4-ї бригади оперативного призначення «Рубіж» Нацгвардії разом із евакуаційною групою «Білий Янгол» врятували двох сиріт.

«Понад 120 дронів в один момент зламали міф про «неприступну» столицю ворога» — 1-й центр СБС
«Понад 120 дронів в один момент зламали міф про «неприступну» столицю ворога» — 1-й центр СБС

Палає технопарк «Елма» у Зеленограді, вибухає Сонячногірська наливна станція, розлітається на шматки Московський НПЗ.

ВАКАНСІЇ
Сержант із матеріального забезпечення, військовослужбовець

від 23500 до 58500 грн

Кам'янка-Бузька

Військова частина А4623

Стрілець – помічник гранатометника

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Радіотелефоніст, військовослужбовець

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039

Водій БТР

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Кулеметник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

військовослужбовець Номер обслуги гранатометного відділення

від 20000 до 120000 грн

Київ, Київська область

--- ---